Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Денис Шмигаль офіційно запросив Папу Франциска в Україну

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав запрошення папі Франциску від президента Володимира Зеленського здійснити візит до України з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності.

  Про це передає сайт Кабінету Міністрів України.

  Нагадаємо 25 березня прем’єр-міністр України зустрівся у Ватикані з Папою Римським Франциском і подякував главі Римо-католицької церкви за молитовну і гуманітарну підтримку України.

  Окремо під час аудієнції йшлося про співпрацю України з дитячою педіатричною лікарнею «Немовля Ісус» (Ospedale Pediatrico Bambino Gesu). Вона є власністю Святого Престолу і входить до найбільших і найсучасніших педіатричних науково-дослідницьких медичних закладів у Європі.

  Щорічно клініка забезпечує лікування понад 35 тисяч пацієнтів з усього світу та є визнаним лідером за кількістю операцій і трансплантацій будь-якого рівня складності.

  Також очільник Уряду провів зустріч із Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, під час якої був присутній Секретар з міждержавних відносин Святого Престолу Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер.

  Фото: kmu.gov.ua

  Нагадаємо 16 жовтня 2020 року, президент України Володимир Зеленський запросив Вселенського патріарха до України на 30-у річницю незалежності

  Одразу після цього в РПЦвУ почали говорити про проблеми в Україні, які на їхню думку спричинить цей візит. РПЦвУ не хоче, щоб Вселенський патріарх Варфоломій відвідав Україну і лякає релігійними протистояннями. Такі страхи московської церкви пов’язані із новою хвилею переходів до української церкви, яку може спричинити візит патріарха Варфоломія. 

  Речник ПЦУ пояснив, що не у компетенції моспатріархії вказувати українцям, чи запрошувати Патріарха Варфоломія. Експерти РПЦвУ прогнозують, що із патріархом Варфоломієм приїдуть інші предстоятелі. Політолог Віктор Таран вважає, що візит Варфоломія засвідчить фіаско РПЦ у намаганні стати центром православ’я.  

   

  Найсвіжіше

  Популярне