Понеділок, 8 Серпня, 2022
Бiльше

  Російська розвідка після Шарія активізувала проти України “консерву” на Кіпрі і всю підконтрольну “рать”

  Росія, не на жарт схвильована наміченою поїздкою Вселенського патріарха Варфоломія до України, активізує всі свої ресурси для зриву цього візиту.

  Отже, інформаційна атака російських спецслужб на ПЦУ, про яку я писав раніше, починає обростати як новими подробицями, так і фактами, які підтверджують дуже серйозну гру нашої гібридної сусідки проти української церкви, а так само державності в цілому з використанням усього наявного пропагандистського і деструктивного потенціалу.

  Як я зазначав, активізація даної ІПСО російських спецслужб на релігійному плацдармі пов’язана з майбутнім візитом Вселенського патріарха Варфоломія до України, що стане ще одним потужним і непоправним ударом для позицій РПЦ – як однієї з метастаз “русского міра” в Україні. Тому РПЦ та її філія в Україні, а також спецслужби РФ будуть робити все можливе і неможливе, щоб цей візит зірвати.

  Вони будуть працювати в кількох напрямках, а саме: формувати негативне ставлення в середовищі православних церков до рішення Вселенського патріарха надати Томос ПЦУ і протидіяти подальшому її визнанню іншими православними церквами; дискредитувати саму ПЦУ та її ієрархів як всередині України, так і на міжнародній арені; намагатися культивувати інформаційні та інші псевдоконфлікти, з невід’ємною організацією деяких мітингів, провокацій на релігійному грунті, конференцій, зборів та схожих по суті шабашів.

  Окремою статтею варто відзначити публікації деяких розслідувань від осіб, які не є представниками слідчих органів, а саме “незалежних” журналістів, блогерів та інших медійних особистостей. При цьому дані розслідування, у міру того як будуть носити шокуючу складову, не будуть собою становити серйозного фактажу для подальших слідчих дій, а точніше – будуть фейком і маніпуляціями.

  Використовується і надалі буде використаний улюблений метод російських спецслужб з формування фейків – “підкидні листи”, коли в пакет з правдивою інформацією додається хибна, що в корені спотворює контекст, але при цьому яку досить складно визначити через превалючий масив достовірних даних.

  Тому візит Варфоломія до України – це не просто офіційний захід державного масштабу, а яскравий лакмусовий папірець, що відображає ураження Москви і більш того – точка неповернення, яка дасть новий поштовх у становленні та визнання ПЦУ і цілковитого краху політики РПЦ в Україні. І це дуже сильно турбує і надто збуджує московську гібридну церква.

  Слід розуміти, що ті акції та вкидання, які здійснювали до цього РПЦ, її локальна філія в Україні РПЦвУ, а так само протегуючі їм ФСБ і СВР РФ, на даному етапі це лише початок великої кампанії з дискредитації і підриву. І чим буде ближче дата візиту Варфоломія, тим потужніше буде включатися російська “пропагандистська машина” із залученням всього наявного у даного маховика потенціалу. В даному випадку мається на увазі, в першу чергу, її велика агентурна мережа з експертів, ЗМІ, інформаційних майданчиків, офіційних структур, таких як МЗС РФ, Россотруднічєство та інших, а так же просто “балакучих голів”.

  До слова сказати, подібна кампанія за дуже схожою схемою активізації, від залучення мінімальних ресурсів до тотального апогею, була проведена і в період надання Томосу про автокефалію української церкви. Тоді Москва викинула на вітер сотні мільйонів доларів на пропаганду, підкуп і шантаж, дискредитацію Вселенського патріарха та інші деструктивні дії.

  У теперішній же час, використовуючи підконтрольного російським спецслужбам блогера Анатолія Шарія, була проведена попередня артпідготовка плацдарму для інформаційної кампанії – так звана “легалізація” того, що іменується “підкидні листи”, для дискредитації російською розвідкою ПЦУ. Це повинно було ініціювати протистояння серед єрархів ПЦУ. Але одного тільки “українського” блогера Анатолія Шарія, який давно вже працює на Росію, ховаючись від українського правосуддя в країнах ЄС і в самій Україні визнаного “проєктом Кремля” виявилося мало. І ось, в роботу включився ще один “громадянин” України, який за фактом є “консервою” російської розвідки на Кіпрі – Алєксандр Вознєсєнскій, або як його звуть насправді – Олександр Бориславський.

  Даний прихожанин Лімассольської російськомовної парафії свт. Миколая і затятий прихильник “русского міра”, який називає себе семінаристом, який закінчив освіту в Києві, бере активну участь практично у всіх інформаційних кампаніях РПЦ і російських спецслужб.

  “Вознєсєнскій”-Бориславський, за повідомленнями кіпрських ЗМІ, перебуває в тісному контакті з представниками резидентури російської розвідки, яку використовують в якості одного зі своїх опорних пунктів для розвідувальної та підривної діяльності в цій країні ЄС – храм святого Миколая в Лімасолі.

  Саме під прикриттям храму на Кіпрі, в даний час в регіоні розгорнута масштабна агентурна діяльність російських спецслужб, спрямована, в тому числі, і на підривні заходи проти України.

  Що найцікавіше, з 2009 року співголовою опікунської ради фонду будівництва храму святого Миколая в Лімасолі є не будь-хто, а колишній глава Держдуми РФ Сєргєй Наришкін, який в даний час є головою Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації.

  А буквально два роки тому, в 2018, в цей прихід був перенаправлений з Норвегії священник Павєл Повальов. Примітно, що в Осло даний священнослужитель спільно з російським розвідником Дмітрієм Ліну займався розвідувально-підривною діяльністю в інтересах Російської Федерації. Принаймні до тих пір, як цю діяльність не припинили норвезькі контррозвідники і даних товаришів Москва не перекинула на Кіпр.

  Таким чином, можна сміливо констатувати, що Росія, задовго до візиту Вселенського патріарха Варфоломія до України розгортає масштабну інформаційну кампанію, основною метою якої буде – зрив цього візиту. При цьому для даних цілей будуть використовуватися найрізноманітніші інформаційні приводи, як з внутрішнім, так і зовнішнім фактором.

  Як я завжди говорив, попереджений – значить захищений! З урахуванням того масиву сил і засобів, які зараз активізуються проти України, сподіваюся, що це дійсно так.

  Олександр Коваленко, експерт

  Найсвіжіше

  Популярне