Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Верховний суд дозволив називати Шарія «кремлівським проєктом»

  Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу проросійського блогера-пропагандиста Анатолія Шарія, в якій він просив визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію інформацію, яка прозвучала в ефірі телеканалу «Еспресо». Шарія, зокрема, назвали «кремлівським проєктом».
  Відповідну постанову суддя Верховного суду Дмитро Луспеник ухвалив ще 17 квітня 2019 року, повідомляє «Новинарня».
  В ефірі «Еспресо» прозвучало, зокрема, й таке:

  «Люди, які щиро впевнені, що Україна зараз веде визвольну боротьбу на Сході, вони навіть не уявляють собі, що є певна частина людей, які є колабораціоністами у власній країні і вважають, що у всьому винні Майдан і влада. Я вам наведу прекрасний приклад. Ось є популярний серед цього типу людей медіаблогер ОСОБА_6, такий собі кремлівський проект, з величезною кількістю передплатників…».

  Ці слова й обурили Шарія, й він почав судитися.
  «Поширення негативної та недостовірної інформації про нього (позивача – Н.) негативно впливає на його репутацію, як журналіста та медіаблогера. За допомогою використання відповідачем ОСОБА_3 у його відношенні висловів «кремлівський проєкт» глядачам телеканалу «Еспресо» та користувачам інтернету нав’язується певний стереотип щодо участі ОСОБА_2 в інформаційній війні Росії проти України», – йдеться в судовому рішенні.
  Втім, суд касаційну скаргу залишив без задоволення, а рішення Солом’янського районного суду міста Києва від 5 квітня 2018 року та постанову Київського апеляційного суду від 14 листопада 2018 року – без змін.
  «Є постанова «іменем України» вищої судової інстанції нашої країни, яке дозволяє абсолютно легально називати Шарія «кремлівським проєктом» і блогером, якого «використовують його російські господарі». Шарій судився проти цих слів після того, як вони прозвучали в ефірі каналу «Еспресо». Але всі потуги закінчилися тим, що Шарій програв Верховний суд і тепер будь-хто може безкарно називати його такими епітетами», – пише у своєму телеграм-каналі про це рішення колишній нардеп Сергій Лещенко.

  Найсвіжіше

  Популярне