Четвер, 9 Грудня, 2021
Бiльше

  На Буковині суд відмовився розглядати позов громади ПЦУ

  Господарський суд Чернівецької області не задовільнив позов громади ПЦУ села Рингач про скасування права власності громади Московського патріархату в Україні на храм Вознесіння Господнього.

  Згідно з позовом, віряни просили суд визнати недійсним і скасувати свідоцтво про право власності, видане громаді РПЦвУ 25 вересня 2014 року, повідомляє місцева журналістка Галина Єреміца.

  Вранці 9 лютого відбулося підготовче засідання суду, за результатами якого суддя Ніколаєв М.І. оголосив ухвалу про закриття судового провадження.

  На думку суду, ця справа не входить до його юрисдикції, повідомляє видання Релігійна правда з посиланням на старосту релігійної громади.

  “Пояснили, що ми не є такими об’єктами господарювання, що маємо подаватися до Господарського суду”, – прокоментував Віктор Юришин. Відтак громаді рекомендували звернутися до районного суду. Чи судитимуться далі, віряни вирішать згодом.

  Нагадаємо, громада Православної церкви України села Рингач Чернівецької області, яка два роки тому перейшла до ПЦУ, відстоює в суді своє право молитися в храмі. Зараз віряни змушені молитися на вулиці. Та навіть у такий ситуації дрібні чиновники чинять перешкоди громаді.

  Голосування про перехід від РПЦвУ до ПЦУ відбулося ще у березні 2019 року. В грудні 2019-го обласна адміністрація відмовила релігійній громаді села Рингач через нібито нечітку каліграфію у документах. Понад рік обласні чиновники не реєстрували статут релігійної громади. Люди навідувалися до приймальні голови Чернівецької ОДА, щоб з’ясувати, хто й чому затягує розгляд питання щодо переходу громади. Нарешті, у вересні 2020 року в Чернівецькій ОДА зареєстрували статут релігійної громади села Рингач Новоселицького району.

  Священник церкви РПЦвУ не допускав вірян ПЦУ до будівлі церкви. До честі людей, вони не відступили, обіцяли судитися за своє право молитися у своїй Православній Церкві України. Це виглядає як ще один фронт боротьби за Україну. Один вже є на сході країни з бойовими діями.

  У Рингачі є два храми, і в обидвох служить РПЦвУ. Громада ПЦУ вважає, що прихильники РПЦ і їх лідери незаконно приватизували приміщення двох храмів – Вознесіння Господнього. Громада ПЦУ претендує тільки на старий храм, повідомив настоятель парафіяльної громади, протоєрей Мирон Ленарт.

  Найсвіжіше

  Популярне