Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  СБУ проводить обшуки в протоєрея Миколая Данилевича

  У мережу просочилась інформація про обшуки СБУ в Заступника голови Відділу зовнішньоцерковних звязків УПЦ (МП), протоєрея УПЦ (МП) Миколая Данилевича.

  Духовному Фронту України в правоохоронних органах опосередковано підтвердили дану інформацію.

  Обшуки проходили сьогодні зранку.

  А поки чекаємо офіційного повідомлення, давайте пригадаємо чим відомий протоєрей УПЦ (МП) Микоалй Данилевич.

  Саме Миколай Данилевич, будучи на посаді речника «УПЦ МП» вважав, що війна між Росією і Україною є лише в телевізорі. Він також запевняв, що ніякого вторгнення РФ не буде. Такі твердження Данилевич зробив за кілька днів до повномасштабного вторгення РФ.

  Данилевич також виправдовував колабораціонізм УПЦ (МП), заявляючи, що в СБУ колаборантів значно більше. У 2021 році Данилевич закликав вірян УПЦ (МП) не йти в армію, бо там немає капеланів УПЦ (МП).

  У 2018 році була інформація про те, що Миколай Данилевич регулярно зустрічався із Максимом Палітаєвим першим секретарем посольства РФ в Україні. Зустрічі проходили в храмі де служив Миколай Данилевич. Палітаєв має тісний зв’язок з СЗР росії.

  Данилевич був включений у делегації до закордонних церков. У 2017 році Данилевич разом із проросійським нардепом Вадимом Новінським, лідером проросійського крила митрополитом Антонієм (Паканичем) відвідували Фанар, де просили патріарха Варфоломія не надавати Томос. 19 травня 2021 року у цьому ж складі Данилевич прибув у Белград де зустрівся з Сербським патріархом Порфирієм, який відомий своєю підтримкою Московського патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне