Субота, 22 Червня, 2024
Бiльше

  В РПЦ заявили, що прийняли першого монаха із Києво-Печерської лаври в РФ

  21 серпня у Псковській єпархії Російської православної церкви заявили, що прихистили у своєму монастирі колишнього насельника Києво-Печерської лаври. Його поселили у місцевому Успенському Псковсько-Печерському монастирі. Про ситуацію повідомив очільник єпархії митрополит Тихон в коментарі російському агентству “ТАСС”. При цьому єрарх не уточнив, ні дати коли монах прибув до РФ, ні будь-яких інших даних про нього.

  “У нас уже живе один монах із Києво-Печерської лаври, чудовий батюшка приїхав. Ми були раді йому продемонструвати нашу гостинність, по-братськи.”, – сказав у коментарі Тихон. Він також розповів, що колишній насельник лаври активно пристосовується до нових умов. Чернець, за словами митрополита, працює на монастирських полях та займається іншими видами господарства. Віряни єпархії начебто приділяють йому багато уваги.

  Показово, що у статті монах називається “першим”, що може свідчити, що в РПЦ розраховують на більшу кількість ченців з УПЦ (МП). 11 серпня заступник очільника синодального відділу РПЦ по взаємодії Церкви із суспільством Вахтанг Кіпшидзе уже не виключав такої можливості. Тоді він заявив, що Московський патріархат готовий прийняти своїх монахів із Києво-Печерської лаври у монастирях Росії. Проте в той час Кіпшидзе все ж називав таку міру крайньою.

  Варто зазначити, що митрополит Псковський і Порховський Тихон є наближеним до президента РФ Володимира Путіна. Його нерідкого навіть називають духівником диктатора. Проте сам Тихон ці чутки заперечує, одночасно визнаючи їхні близькі стосунки та регулярне спілкування. Зважаючи на це, митрополит також неодноразово виправдовував російське вторгнення в Україну.

  Нагадаємо, за інформацією УПЦ МП держава обмежила Онуфрію та Паканичу вхід в Києво-Печерську лавру.

  Найсвіжіше

  Популярне