Вівторок, 28 Травня, 2024
Бiльше

  В РПЦ готові прийняти монахів УПЦ (МП) на території Росії

  11 серпня заступник очільника синодального відділу РПЦ по взаємодії Церкви із суспільством Вахтанг Кіпшидзе дав інтерв’ю російському виданню “NEWS.ru”. Серед заяв в дусі російської пропаганди та скарг на “гоніння” на УПЦ (МП) він зробив й заяву про майбутнє монахів Києво-Печерської лаври.

  Так, функціонер РПЦ повідомив, що вони готові прийняти монахів на території РФ та розселити їх у свої монастирі. Проте, на його думку, такий сценарій є крайнім. А найбільш правильно було би, якби монахи “не почували себе чужими у своїй країні”.

  Також Кіпшидзе заявив, що можливий сценарій приєднання УПЦ (МП) до ПЦУ є страшнішим, аніж зруйнування кафедрального собору Одеси.

  Варто зазначити, що в релігійній ситуації в Україні вже були поодинокі випадки обміну священників-колаборантів на українських військових у разі їхнього засудження та бажання покинути країну. Також деякі священники та єпископи УПЦ (МП) самостійно втекли до Росії через свою антиукраїнську політичну позиції. Проте ніхто із них не був покараний Синодом. Вони продовжують вважатися єпископами на спокої.

  Нагадаємо, Суд продовжив строк дії обмежень для митрополита Павла (Лебедя) на два місяці.

  Найсвіжіше

  Популярне