П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ (МП) на території області

  Хмельницька обласна рада на позачерговій сесії, скликаній у зв’язку із побиттям військового священниками у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП) у Хмельницькому 2 квітня, одноголосно проголосували за заборону діяльності УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) в області.

  “Депутати обласної ради одноголосно прийняли рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Хмельницької області», яким заборонили діяльність Української Православної Церкви московського патріархату (офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви) на території Хмельницької області. Також цим рішенням запропоновано Президентові України визначити законопроєкт «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» як невідкладний – для його позачергового розгляду Верховною Радою України”, – повідомляє прес-служба облради.

  Окрім того, рекомендовано органам місцевого самоврядування Хмельницької області здійснити заходи з проведення інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні Української Православної Церкви (московського патріархату) з подальшим припиненням права користування на такі земельні ділянки шляхом прийняття відповідних рішень.

  Більшістю голосів депутати прийняли звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

  Звертаючись до депутатів та всіх присутніх у залі, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що через протиправні та антиморальні події 2 квітня у Хмельницькому храмі УПЦ (МП), що сколихнули всю громадськість регіону та держави, обласна рада восьмого скликання не стоїть осторонь і зібралася, висловити свою позицію.

  «Необхідність скликання сьогодні позачергового засідання сесії обласної ради – це вирішення питання особливого значення – нашої свободи, національних інтересів та збереження цілісності нашої держави. Немає сьогодні важливішого завдання для кожного з нас,  для кожного українця як захист рідної землі від рашистського окупанта, збереження цілісності території нашої держави, забезпечення її успішного майбутнього в європейській спільноті. Закликаю депутатів до конструктивної й виваженої роботи та прийняти відповідні рішення, які сприятимуть зміцненню нашої єдності, забезпеченню свободи релігійних поглядів, а не пропаганді московських найманців», – сказала Віолета Олександрівна.

  До присутніх у залі звернувся також єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, архієрей Православної церкви України Павло, який наголосив, що незважаючи на всі випробування, які випали на український народ,  хвороби, війна, знищення ворогами духовності, віри та традицій,  нація бореться за незалежність своєї країни та її мирне майбутнє.

  Нагадаємо, Онуфрій звільнив хмельницького митрополита УПЦ (МП), який захотів перейти до ПЦУ. Також Хмельницькі депутати відібрали право на землю в храмів УПЦ (МП). Крім цього у ПЦУ засудили побиття військового у хмельницькому кафедральному соборі.

  3 квітня у Хмельницькому проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ. Таке ж рішення прийняли віряни у Іршанську.

  Найсвіжіше

  Популярне