П’ятниця, 6 Січня, 2023
Бiльше

  В УПЦ МП лякають провокаціями в Лаврі через богослужіння ПЦУ

  Українська православна церква в єдності з Московським патріархатом побоюється провокацій з боку Православної Церкви України в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

  Про це йдеться у заяві УПЦ МП, передає Духовний Фронт України.

  “Останню добу в афільованих з одіозним олігархом П. Порошенком ЗМІ представники ПЦУ активно мусують тему можливих провокацій біля Успенського собору Києво-Печерської Лаври. Оскільки Українська Православна Церква ніколи не вчиняла і не планує ніяких провокацій, стає зрозумілим, що розмова про провокації є інформаційним фейком, або ж провокативні дії на 7 січня можуть готувати самі представники ПЦУ з метою звинуватити в них вірян канонічної Церкви”, – заявили в УПЦ МП.

  Крім цього в УПЦ Московського патріархату запевняють, що віряни ПЦУ нібито неодноразово влаштовували бійки і хуліганські дії стосовно вірян, тому нібито під час перебування ПЦУ на території Успенського собору Лаври зростає загроза порушення порядку.

  Як доказ своїх слів, в УПЦ МП навели випадки нападів на духовенство, що були нещодавно. Йде мова про психічно хворого злочинця, який скоїв напад на священника УПЦ МП у Вінниці і схожий інцидент на Одещині.

  До того ж в УПЦ МП вважають, що їх до Успенського храму не допустили “безпідставно”. Це за словами УПЦ МП начебто має ознаки провокації із п. 2 статті 161 Кримінального кодексу України, вчиненої посадовими особами.

  Нагадаємо, 5 грудня стало відомо, що Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі. Також предстоятель ПЦУ проведе богослужіння з нагоди Різдва Христового 7 січня.

  Також в УПЦ МП негативно відреагували на Богослужіння предстоятеля ПЦУ в Лаврі.

  Найсвіжіше

  Популярне