Четвер, 5 Січня, 2023
Бiльше

  Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі

  Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули у власність держави. В УПЦ (що в єдності Московським патріархатом) завершилася оренда цих об’єктів.

  Про це повідомляє Мінкульт.

  2 січня запрацювала комісія для приймання-передавання Успенського собору та Трапезної церкви від УПЦ (МП) до держави. У складі комісії були представники національного заповідника «Києво-Печерська лавра», юридичної компанії «Міллер», УПЦ (МП) та Мінкульту.

  Вони інвентаризували майно та складали акт технічного огляду двох будівель. Комісія забезпечила комплексний опис майна соборів, стану іконостасів й ікон та іншого майна, що не можна відокремити від культових споруд.

  «Свято-Успенська Києво-Печерська лавра з 1990 року входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, відтак дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини. Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми будемо притримуватися і надалі. Дякую членам комісії за швидку та ефективну роботу в інтересах держави», – сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

  Зазначимо, що на останнє засідання комісії 5 січня не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Утім, відмова від такого підписання не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита Павла запротокольовано членами Комісії, а сам Акт, що підписаний з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення.

  «Оскільки одна зі споруд (Трапезна церква) є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини. Лише цінуючи нашу історію, ми можемо боротися за майбутнє з чистою совістю»,- прокоментувала керівниця практики захисту бізнесу, адвокатка Ангеліна Климчук.

  Найсвіжіше

  Популярне