Неділя, 3 Грудня, 2023
Бiльше

  Монастир ПЦУ зареєстрували у Києво-Печерській лаврі

  Ще одну приємну новину 1 грудня повідомив речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря). Зареєстровано Свято-Успенську Києво-Печерську лавру як монастир у складі ПЦУ.

  1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205), повідомив речник ПЦУ у Фейсбуці.

  З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

  Митрополит Київський і всієї України за посадою є священноархімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу.

  Нагадаємо, делегація ПЦУ зустрілась із патріархом Варфоломієм на Фанарі. Також РНБО доручила Кабміну перевірити законність перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі і ввела санкції проти намісника Лаври Павла та спонсора УПЦ МП Новінського.

  Найсвіжіше

  Популярне