Четвер, 11 Квітня, 2024
Бiльше

  Делегація ПЦУ зустрілась із патріархом Варфоломієм на Фанарі

  29-30 листопада делегація Православної Церкви України в складі намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта, протоєрея Василя Лила та Юрія Матчука прибула у Константинополь з нагоди Престольного Дня Вселенського Патріархату – дня пам’яті святого апостола Андрія Першозванного.

  Про це повідомляє пресслужба Михайлівського монастиря ПЦУ.

  29 листопада, ввечері, делегація духовенства молилася за Великою вечірньою у Патріаршому храмі святого Георгія на Фанарі.

  30 листопада, зранку, архієпископ Агапіт та протоієрей Василь Лило співслужили Вселенському Патріарху Варфоломію за Божественною літургією у Патріаршому храмі святого Георгія на Фанарі.

  Патріарху Варфоломію також співслужили митрополит Деркону Апостол, митрополит Ірінуполіса Нікандр, митрополит Італії Полікарп, митрополит Тамасу та Оріні (Кіпр) Ісайя, митрополит Калліуполіса та Мадіти Стефан, архієпископ Америки Елпідофор, митрополит Петри і Герронісу (Крит) Герасим, митрополит Єрапитні та Сітії Кирил, митрополит Іспанії та Португалії Віссаріон, митрополит Сорока Церков Андрій.

  Для Православної Церкви України подія, яка об’єднала у молитві до Господа та Святій Євхаристії представників різних помісних Православних Церков, є особливою та символічною. Адже під час літургії спільно вшановано святого апостола Андрія Першозванного, проповідь якого розпочала поширення християнства в українських землях.

  Цього ж дня, Патріарх Варфоломій прийняв українську делегацією у своїй резиденції. Архієпископ Агапіт передав вітання від Предстоятеля Православної Церкви України  митрополита Епіфанія, подякував патріарху Варфоломію за молитви та постійну гуманітарну допомогу для українців, які втратили власні домівки або вимушені були їх покинути через повномасштабний російський напад.

  Ввечері, українська делегація взяла участь у Патріаршому прийнятті, де мала зустріч з Генеральним консулом України у Стамбулі Романом Недільським та консулом Максимом Вдовиченком.

  Нагадаємо, як повідомляв Духовний Фронт України, митрополит Кіпрської Церкви Ісая, який раніше був проти визнання ПЦУ, співслужив літургію з архієреєм ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне