Четвер, 24 Листопада, 2022
Бiльше

  У РПЦ заявили, що Синод УПЦ (МП) мав з ними узгоджувати рішення про мироваріння

  Рішення Синоду Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом про відновлення мироваріння не мало ухвалюватися без узгодження з Московським патріархатом, це крок до автокефалії. Таку думку висловив росЗМІ професор Московської духовної академії протоієрей Владіслав Ципін.

  Раніше повідомлялося, що Синод УПЦ МП на засіданні 23 листопада ухвалив рішення про відновлення мироваріння. Насправді мироваріння не є ознакою автокефальної Церкви, адже ряд автокефальних Церков бере миро із Вселенського патріархату. Раніше УПЦ МП отримувала миро з Москви.

  “Колись Київська митрополія варила миро. Увійшовши (мається на увазі церковна анексія Київської митрополії Москвою, – прим. ред.) до складу єдиної Російської церкви, деякий час, одне чи два десятиліття, вона для себе варила миро, це було обумовлено. Але, зрозуміло, зараз це крок до автокефалії, і він не повинен був робитися без узгодження з (Московською, – ред.) патріархією”, – сказав протоєрей.

  Раніше цього тижня Служба безпеки України провела обшуки в Києво-Печерській лаврі. СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф у Київській Лаврі УПЦ МП. Також СБУ виявила 33 агентів та коригувальників вогню в рясах.

  Онуфрій похвалив архієреїв УПЦ МП, бо вони «з народом».

  Найсвіжіше

  Популярне