Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф у Київській Лаврі УПЦ МП

  Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф у Київській Лаврі УПЦ МП повідомляє 23 листопада пресслужба СБУ.

  У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб.

  Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів.

  Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.

  Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України, який може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван». У СБУ пояснили, що він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

  Крім того, у ході безпекових заходів виявлено:

  ▪️ проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;

  ▪️ готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

  Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

  Нагадаємо, 22 листопада СБУ провела обшуки в Києво-Печерській лаврі. Як повідомляв Духовний Фронт України, сьогодні в УПЦ МП має розпочатись Синод, на якому можуть прийняти важливі рішення, які можуть остаточно відмежувати УПЦ МП від Московського патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне