Четвер, 6 Жовтня, 2022
Бiльше

  Намісник Святогірської лаври про вбитих росіянами ченців: «Господь дав нам зазнати скорбот»

  Намісник Святогірської Лаври УПЦ МП митрополит Арсеній говорячи про вбитих росіянами монахів сказав, що це Господь дав такі випробування. Арсеній всіляко уникає осудження російського агресора і проповідує вірянам шукати провину війни в самих українцях, всередині себе.

  Єрарх УПЦ МП не радить противитись злу, якось змінювати ситуацію на краще чи захищати свою землю від загарбників, щоб зупинити їх злочини в Україні. Натомість Арсеній рекомендує «без ремствування все перетерпіти», бо терпіння породжує досконалість.

  «Якщо Господь дав нам зазнати якихось скорбот, потрясінь, складнощів у стані війни – ми повинні залишитися на своєму місці і без ремствування все перетерпіти. Терпіння та покірливість – воно народжує досконалість. Спаси Господи за допомогу у несенні цих труднощів», – сказав він.

  Митрополит Арсеній підводить до думки, що вбивство російськими військами ченців Святогірської лаври допустив Бог, тому треба без ремствування це терпіти. Він особисто очолював похорон ченців, вбитих обстрілами рашистів у червні цього року.

  Жодного слова підтримки Збройним Силам України митрополит Арсеній не сказав. Чи він також вважає, що наші захисники мали б терпіти окупантів, а не ліквідовувати їх?

  В той час, як Московська патріархія роздає укази про духовну підтримку мобілізованих росіян, архієреї “української” церкви Московського патріархату радять українцям терпіти і шукати провини в самих себе. Що цікаво, військовослужбовці ЗСУ, які звільнили Святогірськ розповіли про проросійські настрої в людей, що там переховувались.

  Військовий НГУ Віталій Марків розповів, як люди із Святогірської лаври УПЦ МП просили їх здатись росії. Це цілком вписується в лінію «проповідей», яку поширює митрополит Арсеній (Яковенко). Але сам він ще у 2018 році заявляв, що війну розпочала Україна і звинувачував у ній Турчинова.

  Закликаємо правоохоронні органи перевірити висловлювання митрополита Арсенія на склад злочину.

  Найсвіжіше

  Популярне