Неділя, 3 Липня, 2022
Бiльше

  СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкою

  Служба безпеки України заявляє, що викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу РФ, котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України.

  Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко

  Пряма мова: “До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач, який, за даними слідства, курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України.

  Наразі за ініціативи СБУ стосовно народного депутата Генеральним прокурором розпочато досудове розслідування”.

   

  В СБУ кажуть, що вели оперативну розробку мережі давно, але остаточно спецслужба нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова.

  “Власне, він, являючись негласним співробітником ГУ ГШ рф із позивним “Ветеран”, був зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами рф і Деркачем, – зазначає Дехтяренко.

  Вказується, що після затримання Колєсніков пішов на угоду зі звинуваченням і “дав багато цікавих свідчень”.

  У травні суд оголосив йому вирок за державну зраду (5 років ув’язнення -ред.).

  За словами Колєснікова, Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

  “Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ РФ для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача”, – каже речник СБУ.

  На відео Коєсніков розповідає зокрема таке: “Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи (“частные охранные предприятия”) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста”.

  Також Колєсніков розповів, що ГРУ при захопленні столиці планувало використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду.

  Нагадаємо, у  серпні 2021 року Рада нацбезпеки і оборони запровадила персональні економічні обмежувальні санкції проти народного депутата Андрія Деркача.

  Раніше проти Деркача запровадили санкції США: за його спроби вплинути на вибори президента Америки у 2020 році. За інформацією США, Деркач понад десяток років був активним російським агентом.

  Також розвідка США повідомляла, що владімір Путін особисто контролював діяльність українського нардепа Деркача.

  Деркач також очолив інформаційну атаку проти Байдена і Порошенка, що отримала назву «плівки Деркача».

  Деркач та УПЦ МП

  Андрій Деркач виступив на з’їзді монахів РПЦвУ у Почаєві.

  «За трибуною почаївського “з’їзду монашества” МП в Україні — депутат А. Деркач. Судячи з повідомлень ЗМІ — дипломований Академією ФСБ спеціаліст з проведення зустрічей з агентурою. Урядом США внесений у санкційний список, як “активний російський агент”». Як полюбляє казати корифей путінської пропаганди Дмітрій Кісєльов: «Савпадєніє? Нє думаю.», — писав тоді речник ПЦУ архієпископ Євстратій.

  Він зауважив, що попри такі факти, дехто на просторах Фейсбуку зовсім нещодавно висміював вираз «УПЦ ФСБ»: «Смішно? В Криму і на Донбасі вже “насміялися”…».

  Деркач неодноразово був організатором інформаційних форумів, різного роду інформаційних майданчиків, на яких пропагувався “русскій мір”, дружба з РФ і пісня про “адін народ”.

  Крім цього у лютому 2021 року Деркач написав листа Вселенському патріарху Варфоломію у якому відмовляв його від візиту в Україну і фактично погрожував владиці фізичною розправою. Деркач і УПЦ МП є союзниками у своїй війні проти патріарха Варфоломія.

  Керівництво УПЦ МП устами Деркача перекладало наслідки проблем, які вони створили в Україні, на патріарха Варфоломія, хоча їх би не сталось, якби єпископат МП в Україні по-синівськи послухав патріарха Варфоломія і його заклик до участі в Об’єднавчому соборі. Від РПЦвУ звучало прохання, чи пропозиція відмотати історію назад. Цю пропозицію підтримував і агент ФСБ Деркач.

  Після листа Деркача активісти “русского міра” були ображені, що Вселенський патріарх ігнорує “лист Деркача” і планували вручити йому документ особисто.

  Найсвіжіше

  Популярне