Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  США покарали санкціями мережу іноземного впливу, пов’язану з Росією

  Сполучені Штати Америки запровадили 11 січня санкції проти семи фізичних осіб та чотирьох організацій, які є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з Росією та Андрієм Деркачем. Проти останнього були запроваджені санкції 10 вересня 2020 року, відповідно до Наказу Уряду США № 13848, за його спробу вплинути на президентські вибори в США 2020 року.

  Деркач, народний депутат України, вже понад десять років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами, повідомляє пресслужба посольства США в Україні.

  «Колишні українські держслужбовці Костянтин Кулик, Олександр Онищенко, Андрій Теліженко і нинішній народний депутат України Олександр Дубінський публічно виступали разом з Деркачем або приєднувалися до нього для скоординованого поширення і просування облудних або необґрунтованих закидів стосовно кандидата на політичну посаду в США», – наголошується в заяві.

  За словами американських дипломатів, зазначені особи робили неодноразові публічні заяви, просуваючи зловмисні тези про участь чиновників уряду США у корупційних справах в Україні. Ці дії та тези підтримували цілі Деркача вплинути на президентські вибори у США 2020 року.

  «Ці особи були визначені, відповідно до наказу Президента США №13848, такими, що прямо або опосередковано брали участь, спонсорували, приховували або іншим чином були причетні до іноземного втручання у спробі підірвати президентські вибори в США 2020 року», – зазначають дипломати.

  «NabuLeaks», «Ера-Mедіа», «Only News» і «Скептик TOВ» – медіакомпанії в Україні, які поширюють неправдиву інформацію за вказівкою Деркача та його спільників. На них поширюються санкції, згідно з наказом Президента США № 13848, через те, що вони належать Деркачу чи його медійній команді або контролюються ними.

  «Ці санкції також стосуються Петра Журавля, Дмитра Ковальчука і Антона Симоненка через те, що вони надавали фінансову, матеріальну або технологічну підтримку, надавали товари чи послуги Деркачу на підтримку його діяльності», – підсумовується в заяві.

  Найсвіжіше

  Популярне