Середа, 28 Грудня, 2022
Бiльше

  Архімандрит Кирило Говорун розповів що переходить до Вселенського патріархату

  Архімандрит, богослов і заштатний клірик РПЦ Кирило (Говорун) розповів в інтерв’ю  про свій перехід до Вселенського патріархату.

  «Я зараз на шляху в іншу юрисдикцію з РПЦ. Цей процес триває. “Заштатний клірик” – це означає, що я не прив’язаний до якоїсь парафії і можу служити там, де я перебуваю. Наприклад, минулого тижня я служив в Александрійському патріархаті разом з патріархом Александрійським у Єгипті. До того я служив у Парижі і ще десь, куди мене заносять мої обов’язки, і це дає певну свободу пересування і служіння», – пояснив Говорун, передає Обозреватель

  На питання в яку юрисдикцію він переходить архімандрит уточнив, що до «Константинопольського патріархату».

  Також архімандрит Кирило (Говорун) пояснив, як він зміг зробити кар’єру в УПЦ (МП), а потім в РПЦ. Адже у 2005 році митрополит Смоленський і Калінінградський Кіріл (Гундяєв) возвів Говоруна у сан диякона. Уже через 2 роки митрополит УПЦ МП Володимир (Сабодан) постриг його в монахи, і через рік він став архімандритом.

  «Це не від мене залежало, це було їхнє рішення, щоб, мабуть, з часом залучати мене до співпраці. Найкращим часом моєї церковної кар’єри був період у Київській митрополії, в лаврі, коли я працював з покійним блаженнійшим митрополитом Володимиром (Сабоданом). До цього і після того в мене був досвід роботи в адміністративних структурах Московської патріархії, яка насправді теж багато чого навчила. Але з іншого боку, змусила мене задуматися над ідеологією “русского міра”, про який зараз багато говорять. Я про неї вже тоді сперечався з патріархом Кірілом. Намагався його переконати не підтримувати її», – зазначає архімандрит Кирило.

  За його словами, коли він зрозумів, що його переконання не мають ніякої дії, то він просто пішов у відставку і почав займатись науковою діяльністю в Америці. «Але при цьому я продовжував критикувати доктрину “русского міра” ще 10 років тому».

  «До речі, останнє моє листування з патріархом Кирилом з приводу “русского міра” і всіх ризиків небезпеки, катастрофічних наслідків цієї доктрини для всіх, відбулася у лютому 2012 року, рівно 10 років, перед початком війни…», – підсумував Кирило (Говорун).

  Нагадаємо, богослов Кирило розповів, якщо УПЦ МП і ПЦУ об’єднаються, то всі Помісні Церкви визнають автокефалію ПЦУ, окрім Москви. Також за його словами саме патріарх Кіріл замінив комуністичну ідеологію в Росії на шовінізм з «русскім міром».

  Найсвіжіше

  Популярне