П’ятниця, 23 Вересня, 2022
Бiльше

  59 споруд: російські окупанти обстріляли мечеті, синагоги та церкви щонайменше у восьми областях

  Війна росії проти України завдала руйнувань щонайменше 59 спорудам духовного значення в щонайменше восьми областях України. Найбільше руйнувань — 44 споруди — зазнали храми УПЦ Московського патріархату.

  Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

  “З 24 лютого постраждали вже щонайменше 59 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше восьми областях України: Київській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Сумській, Харківській та Чернігівській. Переважна більшість із них ‒ православні храми”, – йдеться у повідомленні.

  Руйнувань зазнали також мечеті, синагоги, протестантські церкви, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій. Інтерактивна мапа дає змогу побачити всі постраждалі об’єкти та вибрати візуалізацію за релігійною спільнотою.

  24 березня внаслідок обстрілу в місті Сєверодонецьку постраждав храм на честь ікони Божої Матері “Усіх скорботних Радість”, розташований на території лікарняного містечка у Сєверодонецьку. Постраждала вівтарна частина храму, вибите одне з вікон у вівтарній апсиді та обвалилась частина стелі.

  23 березня внаслідок військових дій у місті Рубіжне від обстрілів постраждав прихід на честь блаженної Матрони Московської – пристосоване приміщення для богослужінь та новозбудований храм.

  Крім цього, 20 березня, у межах 8-10 години ранку близько тридцяти мінометних снарядів потрапили до приміщення Ірпінської біблійної семінарії. Також під дах залетів заряд вибухової речовини.

  Нагадаємо, окупанти вбили священника рпц в росії, щоб мобілізувати нових росіян воювати проти України. Також архієпископ рпц закликав росіян довести війну проти України до перемоги за будь-яку ціну.

  Найсвіжіше

  Популярне