Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  До ПЦУ перейшов ігумен монастиря УПЦ МП на Львівщині. Раніше він подвизався на Афоні

  У неділю, 20 березня, настоятель Свято-Воскресенського Новоафонського монастиря у Львові о. Іов (Ольшанський) разом з громадою УПЦ Московського патріархату перейшли до Львівської єпархії Православної церкви України.

  Про це повідомляє «Духовна велич Львова».

  Отець Іов (Ольшанський) також зазначив, що не розуміє, чому решта духовенства з УПЦ (МП) досі не готове свідчити віру Христову та визнати, що називати впродовж трьох років патріарха Варфоломія неканонічним розкольником, а ПЦУ без благодатною, є лицемірством. Після того, як ігумен розповів начальству УПЦ МП про свої плани перейти в ПЦУ, йому почали приходити погрози.

  Своєю чергою правлячий архієрей Львівської єпархії ПЦУ митрополит Макарій (Малетич) вітає рішення отця Іова.

  «Я вітаю рішення отця Іова та запрошую інших свідомих священників, які хочуть служити своєму народові, залишити московську церкву та долучитись до Православної церкви України. Не треба нічого вигадувати, в Україні вже існує єдина помісна, канонічна, автокефальна православна церква. Ми повинні зміцнювати Україну на всіх фронтах: військовому, економічному і духовному», – зазначив митрополит Макарій.

  У слові до громади, яке можна переглянути на відео, о. Іов (Ольшанський) пояснив причини переходу до ПЦУ.

  «Я говорив з багатьма священниками, дуже багато моїх друзів, священники які служили в Києві, вже зробили цей крок, або відмовились взагалі від священичого служіння… Я був готовий до трьох варіантів: піти в екзархат Вселенського патріарха, піти в Православну Церкву України, або відмовитись від священичого служіння. Ви мене попросили, щоб я не відмовлявся, і я залишився. Але після того, як я дізнався, що Вселенський патріархат не збирається створювати тут ще одну паралельну юрисдикцію, структуру, я зрозумів, що не має що далі зволікати.

  Все одно в Україні буде одна помісна православна церква. І наше зволікання робить нас колаборантами Росії. Я хочу, щоб ми з вами були саме православними християнами, які славлять Бога, які люблять свою державу і моляться за неї. Не приховано, за якесь незрозуміле «нашествіє іноплємєнніков Запада», а щоб молилися за українське військо, за українську державу і за українську владу», – заявив у своєму зверненні до громади о.Іов.

  Священник наголосив, що у 2018 році вже була створена канонічна структура, яка поєднана з Вселенським православ’ям, а саме, Православна Церква України під керівництвом митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

  «Я був рукопокладений священником після Об’єднавчого собору, тому говорити про те, чому я не возз’єднався у 2018-му році не представляється можливим. Коли я звернувся з проханням до свого правлячого архієрея митрополита Філарета (керуючого Львівської єпархії УПЦ (МП, – ред.) з тим, що потрібно якось реагувати на те що відбувається, то владика Філарет лише мене заспокоював… Коли ж я сказав, що громада мене підтримує, і ми не хочемо перебувати в лоні Московського патріархату, почалися дуже негарні речі – мене почали залякувати і шантажувати, і це було останньою краплею в тому, що я називаю любов Божа. Якщо любиш, то відпусти».

  На сайті Львівської єпархії УПЦ МП (РПЦ в Україні) раніше зазначалось, що о.Іов (Ольшанський) є не лише Намісником Свято-Воскресенського чоловічого монастиря м.Львова (вул. Пекарська, 59-а), але водночас ніс послух, як голова інформаційно-просвітницького та молодіжного відділів єпархії.

  Раніше отець Іов подвизався на Афоні у Ватопедському монастирі.

  Нагадаємо, парафія на Волині разом із священником вийшла із складу “УПЦ МП” та приєдналася до ПЦУ. Також 63% українців підтримують ідею розриву зв’язків УПЦ МП з російською Церквою. Крім цього, митрополит Епіфаній звернувся до УПЦ МП: ми закликаємо вас стати на канонічний шлях – на шлях єдності.

  Водночас УПЦ МП на Черкащині розправилась над священником, який покинув їх структуру і приєднався до ПЦУ.

  Нагадаємо, на Хмельниччині священники УПЦ МП звернулись до свого єпископа з проханням про автокефалію. Також на Хмельниччині архімандрит УПЦ МП заявив про перехід до ПЦУ.

  Крім цього на Львівщині  настоятель Свято-покровського Храму у місті Червоноград, що на Львівщині, протоієрей Ігор Деркач разом із громадою вийшли із юрисдикції УПЦ (МП) та перейшли у штат Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ (керуючим єпархії є митрополит Димитрій (Рудюк).

  Найсвіжіше

  Популярне