П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Вони хочуть побачити кровопролиття в наших церквах – Кенійський єпископ про дії РПЦ в Африці

  15 січня єпископ Кенійський Неофіт звернувся до кенійських священників зі своєї єпархії із закликом не переходити до РПЦ. Він підкреслив, що у Московському патріархаті хочуть побачити кровопролиття в Александрійській Церкві.

  «Я впевнений, що вони захочуть побачити пролиття крові в наших церквах, бо в наших парафіях розпочнуться внутрішні війни», – сказав єпископ Неофіт.

  Він закликав всіх знову стати єдиним цілим і не давати розділити Кенію.

  «Служіть своєму народові, до чого ви були покликані, і нехай прийдуть на вас благословення Господні. Якщо хто має вуха, нехай чує. Майбутнє нашої церкви світле, потрібно лише трохи терпіння та підтримки у ваших молитвах…», – зазначив архієрей.

  Він також попрохав продовжувати молитися за патріарха Александрійського і всіх єрархів Священного Синоду в цей важкий час. «Ми також не повинні забувати молитися про те, щоб церква Росії переосмислила своє рішення і ту шкоду, яку вона завдасть церквам Африки», – зауважив єпископ Неофіт.

  Нагадаємо, 12 січня 2021 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський Патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених Патріарших листів, в яких буде описано “заражене” замішання, що відбувається серед “дітей, народжених від нас у Христі”, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви». Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату», — підкреслюється в заяві.

  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній впевнений, що створення екзархату РПЦ у Африці — це помста за визнання ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне