Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Слідом за Кремлем: РПЦ виступила проти вступу України до НАТО

  Цілковито повторюючи і підтримуючи державну політику і риторику Кремля, у РПЦ назвали «цілком природними» вимоги російського уряду не розміщувати озброєння «прямо біля російських кордонів». Крім цього у Моспатріархаті засмучені, що РФ не змогла переконати США не приймати Україну до НАТО.

  Про це заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв) в інтерв’ю телеканалу «Росія 24», йдеться на сайті Московської патріархії.

  «Цілком природно, що Росія наполягає на певних гарантіях безпеки, щоб озброєння НАТО не розміщувалися прямо біля її кордонів і не були спрямовані на російські міста, — наголосив митрополит РПЦ Іларіон (Алфєєв). — Якщо за цим пунктом вдасться досягти порозуміння на наступних етапах переговорів, то це вже саме собою дасть привід оптимізму. Поки що рано говорити про результати, тому що як таких результатів немає, але розпочато важливий процес, який триватиме, і сподіватимемося, що він призведе до успіху».

  Він також висловив радість, що РФ і США продовжують обговорення теми заборони розміщення озброєнь НАТО, що можуть вражати цілі в Росії.

  10 січня 2022 року у Женеві (Швейцарія) відбулись переговори представників Росії та Заходу з питань безпеки. Росія в цих переговорах наполягала на наданні гарантій, що юридично зобов’язують, за кількома пунктами: що НАТО не прийматиме нових членів і відмовиться від озвученого на саміті в Бухаресті в 2008 році наміру прийняти в альянс Україну та Грузію; що організація відмовиться від загрозливого РФ матеріально-технічного освоєння країн, які приєдналися до альянсу після підписання Основного акту Росія – НАТО в 1997 році; що військовий блок не буде розміщувати озброєння, здатні вражати цілі на російській території.

  За підсумками переговорів 10 січня, не досягнувши прогресу за першими двома пунктами, сторони домовилися продовжити обговорення останнього пункту.

  «Сторони торкнулися трьох пунктів, за двома з яких згоди досягти не вдалося, але за одним пунктом переговори триватимуть. На мою думку, це вже добре, тому що в ситуації конфронтації, що склалася між двома великими державами, будь-які поступки вже свідчать про готовність сторін рухатися назустріч один одному», — вважає глава  Відділу зовнішньоцерковних зв’язків Моспатріархату.

  Нагадаємо, Сєргєй Лавров звинуватив Вашингтон у причетності до кризи в світовому православ’ї. Також у РПЦ заявили, що це не вони чинять хаос у православ’ї, а Вселенський патріархат шкодить Росії.

  Найсвіжіше

  Популярне