Четвер, 20 Січня, 2022
Бiльше

  Вселенський патріархат підтримує Александрійську Церкву і засудив вторгнення РПЦ в Африку

  Священний Синод Вселенського патріархату після робочого засідання, яке відбулось 11 січня, оприлюднив повідомлення, в якому висловив підтримку Александрійському патріархату і засудив вторгнення Московського патріархату на територію Александрійської Церкви.

  Про це повідомляє orthodoxtimes.com

  Нагадаємо, 12 січня останній день Синоду Александрійського патріархату, на якому також розглядається питання антиканонічного вторгнення РПЦ в Африку. Раніше митрополит Епіфаній заявив, що патріарх РПЦ уподібнюється Путіну, адже вторгнувся в Александрійську Церкву. Також предстоятель Кіпрської Церкви засудив вторгнення РПЦ в Александрійську Церкву.

  29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями». У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського патріархату, через  згадування патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, що є визнанням ПЦУ. 

  У Александрійській Церкві висловили «найглибший сум» з приводу цього рішення РПЦ. Пізніше патріарх Александрійський Феодор сказав про РПЦ так: «Нехай простить їх Бог».

  Найсвіжіше

  Популярне