Середа, 19 Січня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній: Патріарх РПЦ уподібнюється Путіну, адже вторгнувся в Александрійську Церкву

  Патріарх Московський Кіріл уподібнюється президенту Росії Владіміру Путіну, адже РПЦ вторгнулась в Александрійську Церкву і почала купляти там кліриків і ділити. Про це розповів предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю DW.  

  «Зараз ми бачимо вторгнення російської церкви на канонічну територію Александрійського патріархату, який визнав автокефалію ПЦУ. І це є певною помстою РПЦ Александрійському патріарху. Ми бачимо, що патріарх Кіріл уподібнюється президенту Путіну. Як Путін діє, за такими ж лекалами і Кіріл діє зараз з боку РПЦ. Якщо вони не можуть вплинути, то намагаються ділити. Вони намагаються за певні ресурси купувати кліриків, тому що розділення всередині Александрійського патріархату як такого немає», – сказав митрополит Епіфаній.

  Він висловив припущення, що є окремі клірики, які отримали певні ресурси і заявили, що вони будуть в складі так званого російського екзархату. «Утім це є показовим для інших помісних православних церков. Тому що РПЦ порушувала і зараз порушує канонічний устрій церкви, який був прописаний ще не першому Вселенському соборі в 4-му столітті».

  Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній розповів, що понад 50% православних в Україні асоціюють себе із ПЦУ. Також він прокоментував відносини ПЦУ і Моспатріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне