Вівторок, 30 Травня, 2023
Бiльше

  Вселенський патріарх закликає Туреччину відновити роботу Богословської школи в Халкі

  Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до уряду Туреччини з проханням відновити роботу Богословської школи в Халкі, «яка багато запропонувала християнству та культурі, літературі та людству».

  Про це Вселенський патріарх сказав 1 грудня у своїй промові на початку Конференції, організованої Вселенським Патріархатом на тему: «Синодальний циркуляр 1920 року: 100 років значного впливу», передає сайт Вселенського патріархату.

  Говорячи про цю важливу енцикліку Всесвітнього Патріархату, аксіоматичний текст, як він висловився, для курсу екуменічного руху, Його Святість нагадав, що члени підкомітету, які склали проєкт, належали до професорсько-викладацького складу духовної семінарії в Халкі.

  «Це означає, що Циркуляр демонструє «дух Халкі», основними характеристиками якого були відкритість світу та впевненість у силі діалогу. Усі ви знаєте, що школа Халкі була закрита протягом п’яти десятиліть і що Вселенський Патріархат не може готувати своїх кліриків відповідно до екуменічного духу школи в Халкі. Безумовно, що призупинення роботи нашої Школи вплинуло і на хід екуменічного руху. Дискусія про Циркуляр 1920 року дає нам можливість звернутись до чесного уряду країни, щоб він дозволив відновити роботу Школи, яка багато запропонувала християнству та культурі, літературі та людству», – зауважив вселенський патріарх.

  Нагадаємо, раніше Вселенський патріарх прийняв делегацію Римо-Католицької Церкви. Також Генсекретар Міжпарламентської Асамблеї Православ’я відзначив працю патріарха Варфоломія у справі єдності православ’я.

  Найсвіжіше

  Популярне