Четвер, 7 Грудня, 2023
Бiльше

  Гендерна ідеологія лише поглибить протистояння в суспільсві, – предстоятель ПЦУ

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що гендерна ідеологія, як і ратифікація Стамбульської конвенції не принесе нічого доброго для України, а лише поглибить протистояння в суспільстві.

  Про це митрополит Епіфаній сказав на зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) з Прем’єр-міністром України, передає пресслужба ПЦУ.

  «… звертаюся до Вас, як глави Уряду, і це є наша спільна позиція (ВРЦіРО, – ред.), з проханням зосередити увагу на поліпшенні вже існуючих законів. Просування ж (Стамбульської, – ре.) конвенції, в якій змішано добрі речі протидії домашньому насильству з протиприродною гендерною ідеологією лише поглибить протистояння в суспільстві. Протягом XX століття на догоду новомодним ідеологіям над нашим народом поставили не один експеримент, від наслідків чого Україна не може оговтатися і досі. Не варто практику таких ідеологічних експериментів продовжувати у XXI столітті», – зазначив митрополит.

  Предстоятель Православної Церкви України зауважив, що протягом багатьох років ВРЦіРО, яка представляє релігійну спільноту України, доводить шкідливість ратифікації державою так званої «Стамбульської конвенції», яка не має на меті боротись із насильством, а просувати гендерну ідеологію, замість поняттям природної статі.

  «Нам прикро знову чути, що на державному рівні не прислухаються до тих заперечень і пояснень, які надають експерти. За цей час ми остаточно переконалися, що прихильники конвенції насправді переймаються більшою мірою не протидією домашньому насильству як такому, а можливістю під цим приводом внести в українське законодавство розділення між поняттям природної статі та уявного гендеру».

  Митрополит Епіфаній застеріг, що після ухвалення Стамбульської конвенції, може з’явитись кримінальне переслідування для тих, хто вважає одностатеві стосунки гріхом.

  «На цьому фундаменті вони хочуть і далі просувати порядок денний гендерної ідеології, аж до запровадження цензури і кримінального переслідування тих, хто вважає одностатеві сексуальні стосунки гріхом – як це є у низці країн, які раніше стали на подібний шлях», – додав митрополит.

  Він зазначив, що вже минуло кілька років від часу, коли за підтримки в тому числі і Ради Церков були ухвалені закони, через які впроваджені механізми протидії домашньому насильству – навіть кращі і більш ефективні, ніж пропонує конвенція.

  «Ми вважаємо за справедливе, щоби перш ніж далі просувати ратифікацію цього ідеологічного документа, держава уважно вивчила – як використовуються ці вже існуючі механізми… І якщо необхідно внести якість додаткові речі, зробити боротьбу зі злом домашнього насильства ще більш ефективною – дуже просто зробити це через доповнення вже існуючих законів, а не через суспільне збурення і примус», – сказав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що члени ВРЦіРО виступили проти Стамбульської конвенції під час зустрічі з прем’єром України. Також предстоятель ПЦУ закликав зупинити демографічну кризу і підтримувати інститут сім’ї.

  Найсвіжіше

  Популярне