Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Потрібно зупинити демографічну кризу і підтримувати інститут сім’ї, – предстоятель ПЦУ

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав підтримувати інститут сім’ї, а не гендерну ідеологію. Тільки так Україна може зупинити вимирання власної нації.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  «Ми не раз вже висловлювали обґрунтовані застереження щодо ратифікації Стамбульської конвенції та інших подібних речей, обумовлених просуванням так званої гендерної ідеології – тому не буду зупинятися на цьому докладно, лише засвідчу незмінність нашої спільної позиції. В цьому контексті лише хочу зауважити, що якби на питання подолання демографічної кризи було б спрямовано хоча би половину тих зусиль, які було ззовні та зсередини витрачено на просування конвенції – ми вже зараз могли б бачити реальні зрушення у боротьбі з вимиранням України», – сказав предстоятель ПЦУ.

  Він підкреслив, що питання формування цілісної, довгострокової сімейної політики держави, подолання демографічної кризи, яка триває вже третє десятиліття, потребує уваги.

  «На наше спільне переконання без цього більшість реформ втрачають сенс. Якщо протягом життя одного-двох поколінь населення України скоротиться вдвічі, а потім український народ демографічно просто зникне – для кого будуть потрібні плоди реформ? Вже зараз число працюючих істотно нижче за число пенсіонерів. Мільйони людей працездатного віку виїхали закордон на заробітки і значна частина з них не планує повернутися. Тож якщо колись нас було 52 мільйони, то тепер реально нас навіть не 40 мільйонів, – із сумом констатував митрополит Епіфаній.

  Він запропонував лист із конкретними пропозиціями з цієї проблематики.

  • створення чи реорганізація відповідного центрального органу виконавчої влади – міністерства чи державної служби – у справах сім’ї та подолання демографічної кризи;
  • підготовка пропозицій за участю науковців та експертів, батьківського середовища, релігійних та громадських організацій для Державної програми подолання демографічної кризи та підтримки сім’ї;
  • ухвалення такої Державної програми та забезпечення її реалізації.

  Найсвіжіше

  Популярне