Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  У Чернігові на ворота храму вчепили надпис «Московський патріархат». У РПЦвУ назвали це провокацією

  Управління Чернігівської єпархії РПЦвУ опублікувало заяву через те, що на ворота кафедрального собору і монастиря РПЦвУ 16 вересня приклеїли наліпки із надписом «Єлецький Успенський монастир … УПЦ Московського Патріархату Російської Федерації».

  Пропри те, що Російська Православна Церква в Україні згідно із законом має вказувати в своїй назві приналежність до керівного центру, який знаходиться в Москві, вони назвали це «провокацією», яка має на меті «дискредитацію» їх Церкви.

  Наклейки також містили герб Московського патріарха Кіріла (Гундяєва) та посилання на 12 статтю Закону України про свободу совісті та релігійні організації (про унормування назви релігійних організацій із керівним центром за межами України).

  Фото: РПЦвУ

  У Московському патріархаті вважають «дезінформацією», таке народне уточнення їхнього керівного центру, що знаходиться в Москві. Згідно зі статутом РПЦвУ, вони мають виконувати всі рішення всіх Помісних і Архієрейських соборів Московського патріархату, які проводяться в Москві. Найближчим часом РПЦ скличе Архієрейський собор, де буде чинити нові наклепи на Вселенського патріарха Варфоломія та на Православну Церкву України.

  Нагадаємо, єромонах, що приєднався до ПЦУ назвав «УПЦ МП» зібранням єпархій РПЦ в Україні. Також релігійний експерт Олександр Єфременко розповів, що РПЦвУ і є та сама РПЦ просто під іншим «брендом». 

  У Кабміні не бачать правових підстав для скасування унормування назви «УПЦ» на РПЦвУ. 

  Найсвіжіше

  Популярне