Вівторок, 18 Січня, 2022
Бiльше

  Уряд Чорногорії не виключає заворушень у день інтронізації нового митрополита Сербської Церкви

  Міністерство внутрішніх справ Чорногорії має інформацію про те, що екстремісти з обох сторін планують радикалізацію ситуації на Цетіньє, де 5 вересня відбудеться інтронизація митрополита Чорногорсько-Приморського Сербської православної Церкви, проти чого виступають чорногорські патріоти та опозиційні сили.

  Про це повідомив міністр внутрішніх справ Сергей Секулович під час робочого сніданку з журналістами. Він зазначив, що не може гарантувати абсолютну безпеку на Цетіньє ані журналістам, ані громадянам, але він зробить все можливе, щоб 5 вересня все пройшло мирно, повідомляє “Балканський оглядач”.

  “Завдяки оперативній роботі ми дізналися, що є екстремісти з обох сторін і що вони планують радикалізацію”, – зазначив Секулович. “Ми зробимо все можливе для забезпечення безпеки, але ми не можемо гарантувати це 100%”, – сказав він.

  Міністр додав, що оцінки стану безпеки проводяться не день в день, а кожну годину. Загалом, як він зазначив, оцінка безпекової ситуації є несприятливою.

  Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Зоран Міляніч заявив, що поліція на Цетіне буде гарантом безпеки всіх громадян, незалежно від того, до якої церкви чи партії вони належать, і додав, що всі політики, які приїдуть на Цетіне без запрошення 5 вересня, несуть особливу відповідальність.

  На питання про те, чи можна гарантувати безпеку на день інтронизації митрополіта 5 вересня, директор Управління поліції Зоран Брджанін заявив: “Це не війна, це не надзвичайний стан, ми гарантуємо людям безпеку в існуючих об’єктивних обставинах”, додавши: “Ми можемо гарантувати, що ми виконаємо свою роботу”. За його словами, таке питання слід поставити також медіа, оскільки він бачить, що значні суспільні хвилювання викликані не подіями, а тим, як вони трактуються у медіа.

  “Мир – це те, до чого я закликаю … Я прошу людей бути стриманими та не створювати напруженість там, де її немає”, – сказав Брджанін.

  На запитання, чи можна заборонити інтронізацію митрополита Чорногорсько-Приморського Йоанікія на Цетіньє, міністр внутрішніх справ відповів, що у кожного є своя влада. “Наше особисте переконання не має значення, це обов’язок гарантувати свободу віросповідання”, – сказав Секулович. Він зазначив, що заборони можуть бути короткостроковим рішенням, але це задушення свобод.

  “Чорногорія була створена на Цетіньє, ми не повинні дозволити цій нинішній Чорногорії померти на Цетіньє. Ми повинні навчитися жити з нашими розбіжностями та маємо відкрити демократичні дебати”, – сказав Секулович.

  Найсвіжіше

  Популярне