Понеділок, 25 Липня, 2022
Бiльше

  У РПЦвУ запевнили, що вони не збираються здійснювати державний переворот

  28 липня 2021 року спікер РПЦвУ протоєрей Миколай Данилевич запевнив, що Московський патріархат в Україні не буде організовувати державний переворот.

  На своїй сторінці у Фейсбуці він наголосив, що віряни РПЦвУ «не збираються робити переворот або новий майдан у країні і скидати Президента В. Зеленського ні цієї осені, ні наступної весни».

  Крім того Данилевич відмовчувався з приводу транспарантів проти патріарха Варфоломія, що перетворювало релігійну процесію на акцію ненависті та політичну ходу.

  «…у нас не було жодної політичної, а також державної символіки. Тільки релігійна – хоругви, хрести, ікони… нам як громадянам також багато що може не подобатися в нашій державі. І ми можемо, маємо право і навіть обов’язок, як громадяни, висловлювати свою думку. Але не на Хресному ході», – сказав Данилевич, навмисне забуваючи згадати про плакати: «Святий Володимире захисти нас від Варфоломія»,  «Стоп Варфоломій» та інші.

  Речник РПЦ в Україні попросив «не перетлумачувати і не перетворювати (або спотворювати) ідейне наповнення релігійного заходу на політичний».

  Раніше віряни ПЦУ зауважили, що ті, хто спиняли ЗСУ на сході України, тепер хочуть спинити і українську владу. 

  Також речник РПЦвУ Миколай Данилевич погрожував владі, що вірян РПЦвУ «є багато і вони покажуть себе». Раніше він грозився Чорногорським сценарієм і мобілізацією великого числа вірян Московської Церкви в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне