Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  У Канаді лише за один тиждень згоріли чотири католицькі храми

  У Канаді лише за один тиждень згоріли чотири католицькі храми. Слідство не виключає, що таким чином невідомі мстяться церкві за масову загибель дітей корінних народів країни у католицьких школах-інтернатах. Нещодавно у Канаді віднайшли рештки 215 дітей у школі-інтернаті. ООН вимагає від Ватикану пояснень. Тим часом пам’ятники Івану Павлу ІІ в цій країні піддались паплюженню. Їх облили червоною фарбою.

  Як повідомляє Медуза, в канадській провінції Британська Колумбія вночі 26 червня згоріли два дерев’яних католицькі храми, що розташовані на територіях громади корінних народів Канади. Пожежі почалися з різницею приблизно в годину, обидва храми повністю згоріли.

  Крім того, тієї ж ночі загорівся ґанок англіканського храму, що теж перебуває на індіанській території у Британській Колумбії і зараз не використовується. Вогонь швидко загасили, він не встиг поширитися на стіни дерев’яного будинку.

  Поліція заявила, що розглядає пожежі як підозрілі і з’ясовує, чи пов’язані вони з пожежами ще у двох католицьких храмах, що згоріли вночі 21 червня. Вони також розташовувалися на території корінних народів і були охоплені вогнем з різницею в кілька годин.

  Церква Святої Анни на території індіанської громади Нижній Сімілкамін, згоріла вночі 26 червня

  Начальник добровільної пожежної дружини міста Олівер Боб Грем, біля якого стояла 21 червня спалена церква святого Григорія, – повідомив, що на місці пожежі знайшли рештки рідини для розпалювання. Батько Томас Какканіїл, що служив у церкві Святого Григорія, переконаний, що це був підпал: «Хтось прийшов і спалив храм, наскільки я розумію. Це було зроблено на землі корінних народів Осуюс, але не цими людьми. Це був хтось інший».

  Глава Союзу вождів корінних народів Британської Колумбії, великий вождь Стюарт Філіп заявив, що серед членів індіанської громади Пентіктон, на території якої перебував храм Найсвятішого Серця – друга спалена 21 червня церква, є люди, «які відчувають сильну ненависть до католицької церкви через досвід школи інтернату». Але поліція наразі не уточнювала, чи стали пожежі у церквах результатом підпалів, і кого в них підозрюють.

  У травні 2021 року на території колишнього інтернату в провінції Британська Колумбія, виявили масове поховання з рештками 215 дітей. У червні на території колишнього інтернату в провінції Саскачеван знайшли 751 безіменну могилу. Хто в них похований, наразі невідомо. Обидва інтернати раніше перебували під управлінням католицької церкви, а поховання на їхніх територіях виявили представники корінних народів Канади.

  Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що новина про виявлення дитячих останків у Британській Колумбії «розбила йому серце». Він закликав католицьку церкву попросити вибачення за те, як її представники поводилися з дітьми у канадських школах-інтернатах. Незабаром після цього Папа Римський Франциск висловив співчуття канадським корінним народам, але утримався від прямих вибачень.

  Найсвіжіше

  Популярне