Вівторок, 27 Вересня, 2022
Бiльше

  У Волинській православній богословській академії ПЦУ пройшла міжнародна конференція

  Наукова конференція під назвою «Церква Христова: місія, діалог традицій та виклики сьогодення» відбулась у форматі онлайн у Волинській православній богословській академії Православної Церкви України.

  Про це повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на сайт Волинської єпархії ПЦУ.

  Розпочалась наукова конференція із вітальних слів митрополита Луцького і Волинського Михаїла та ректора протоєрея Володимира Вакіна. Митрополит ПЦУ зазначив, що сьогодні церква виробила правильну й непохитну думку у відстоюванні християнських інтересів, які для людей є засобом побожного, морального та аскетичного життя. Свободу, дану нам Господом, потрібно шанувати, як і саму людину. Нині багато доброго твориться на благо людини. Але це «добре» буває і проти неї, обмежуючи, в тому числі свободу.

  Сьогодні всі, продовжував архіпастир, чекають на позицію церкви: як християнам жити в нелегких умовах, не віддаляючись від храму, а навпаки, щоб завжди перебувати з Христом, приймаючи і споживаючи Його Тіло і Кров; як християнам поводитися в Божому домі та поза ним. На завершення владика побажав, щоб на всі питання знайшли відповіді.

  Фото: ВПБА

  Із доповідями виступили: ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко; провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України, доктор філософських наук Павло Павленко; заслужений професор Університету Арістотеля (Салоніки, Греція) Петрос Вассіладіс.

  Розглянуто ряд актуальних питань: про капеланське і соціальне служіння, способи причастя, про коронавірус й інші. Матеріали напрацювань увійдуть до колективної монографії серії «Українські богословські студії» і будуть опубліковані видавництвом «Дух і Літера». За словами о. Владислава, презентація відбудеться у новому навчальному році.

  Найсвіжіше

  Популярне