Вівторок, 27 Вересня, 2022
Бiльше

  Окупаційний «суд» у Криму увʼязнив українського студента

  Російський суд в тимчасово окупованій Євпаторії засудив до року увʼязнення за «створення екстремістської спільноти» студента одного з українських вишів.

  За даними окупантів, у 2018 році він створив у соціальній мережі групу, де розробив статут, структуру та символіку «екстремістської спільноти з метою повернення Республіки Крим та м. Севастополя під юрисдикцію України», передає Главком.

  Його також звинуватили у вербуванні членів спільноти з-поміж жителів окупованого Криму та нібито закликах до вчинення протиправних дій.

  Як зазначає пресслужба окупаційного суду, студента затримали працівники ФСБ у 2020 році, коли той відвідував півострів.

  Там заявляють, що він «розкаявся у скоєному», бо «підпав під уплив групи українських студентів із радикально-націоналістичними переконаннями, а також пропаганди українських ЗМІ».

  Студента засудили до року ув’язнення у виправній колонії загального режиму із забороною адмініструвати сайти та спільноти у соцмережах. У «суді» заявили, що такий вирок ухвалили, враховуючи низку пом’якшувальних обставин, зокрема стан здоров’я обвинуваченого.

  Повідомлення про рішення «суду» опублікували 21 травня, однак там само зазначили, що наразі вирок не набув чинності. У заяві також не було вказано імені обвинуваченого студента та немає коментарів його захисту.

  Найсвіжіше

  Популярне