Середа, 28 Липня, 2021
Бiльше

  Президент Чорногорії планує оскаржити зміни до закону про свободу совісті

  Президент Чорногорії Міло Джуканович підписав Укази про оприлюднення Закону про свободу віросповідання після того, як парламент подолав президентське вето.

  Джуканович зазначив, що сподівається, що після підписання закону та його публікації в Офіційному віснику створені умови для оскарження їх конституційності, передає “Балканський оглядач”.

  Нагадаємо, президент Чорногорії Міло Джуканович повернув до парламенту на новий розгляд закони, ухвалені на сесії 29 грудня 2020 року, через сумніви в наявності кворуму під час проведення парламентської сесії 28-29 грудня та питання щодо демократичної легітимності і відповідності прийнятих законів Конституції Чорногорії та чинним правовим нормам.

  Закон про свободу віросповідання було ухвалено попереднім складом чорногорського парламенту наприкінці 2019 року. Згідно із законом, Сербська православна церква мала зареєструватися нарівні з іншими релігійними громадами Чорногорії. Окрім того, Закон передбачав, що храми та монастирі, які належали Чорногорії до її приєднання до Сербії в 1918 році, і які наразі контролює Сербська церква, мають повернутися у власність Чорногорської держави, якщо у СПЦ не має документів на право власності на ці об’єкти.

  Проти Закону про свободу віросповідання в Чорногорії рік тривали акції протесту вірян Сербської церкви. В нинішню правлячу більшість входять політичні сили, які брали активну участь в протестах, а нинішній прем’єр-міністр був один з лідером протестного руху.

  Парламент Чорногорії повторно ухвалив зміни до Закону про свободу віросповідання та правовий статус релігійних громад, подолавши вето президента, 20 січня.

  Найсвіжіше

  Популярне