П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  У античорногорських протистояннях помічені куратори ГРУ РФ

  Троє громадян Росії, один з яких є співробітником Головного розвідувального управління Генерального Штабу Російської Федерації (ГРУ РФ), були присутні на протесті сербів у Грачаниці (Косово) проти прийняття Закону про свободу віросповідання в сусідній Чорногорії.

  Таким чином Росія підтримує чужу для країни Чорногорія церкву – Сербську. Прагнення чорногорців мати власну церкву в Москві пояснили «агресивним націоналізмом».

  Закон про свободу віросповідання, прийнятий Чорногорським парламентом нещодавно і спрямований на зменшення впливу Сербської православної церкви в Чорногорії.

  Про це повідомляє Балканський оглядач з посиланням на Радіотелебачення Косово (RTK).

  За даними журналістів, співробітник російської спецслужби незаконно в’їхав у Косово з Чорногорії з підробленим посвідченням представника Місії ООН у Косові (UNMIK).

  Інші два громадяни РФ перебувають у Косові з грудня, повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела у косовських органів безпеки.

  За наявною інформацією, росіяни планують проведення цілої кампанію із “захисту православних святинь” у Чорногорії.

  Як повідомляли ЗМІ, 9 січня в Грачаниці біля Приштини відбулася акція протесту на підтримку Сербської православної церкви в Чорногорії через прийняття закону про свободу віросповідання.

  Акція була організована через соціальні мережі з благословення єпископа Теодосія Рашко-Призренського. Протестувальники пройшли маршем по вулицям міста до монастиря Грачаниця, де відбувся молебен. У акції взяли участь кілька сотень людей з різних частин Косово.

  Парламент Чорногорії за пропозицією уряду 27. Грудень 2019 року прийняв закон про свободу віросповідання та переконань та про правове становище релігійних громад у цій державі, скасувавши старий закон від 1977 року.

  Закон про свободу віросповідання та правовий статус релігійних громад у Чорногорії передбачає націоналізацію церковного майна, до 1918 року. Після цієї дати Чорногорія не була незалежною державою і входила до складу Сербсько-хорватсько-словенського царства.

  Раніше ми повідомляли про те, як РПЦ підтримала сербський сепаратизм в Чорногорії. Свою підтримку Сербській церкві висловив очільник РПЦвУ Онуфрій та патріарх РПЦ Кіріл.

  Найсвіжіше

  Популярне