П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Неправдива інформація в декларації лобіста УПЦ (МП) в США і які це може мати наслідки

  Російська православна церква в Україні вже кілька місяців користується послугами юристів-міжнародників для захисту своїх інтересів проти української держави. Ці юристи, своєю чергою, найняли лобіста Вільяма Берк-Уайта, який уже відомий своїм маніпулятивними повідомленнями.

  Лобісти – це люди або групи, які займаються спеціалізованим впливом на законодавчий процес або на діяльність урядових органів з метою захисту певних інтересів. Вони можуть представляти різні сектори суспільства, такі як бізнес, професійні асоціації, неприбуткові організації тощо. Лобісти зазвичай намагаються переконати політиків чи чиновників у необхідності прийняття певних законодавчих рішень або зміни політики відповідно до інтересів, які вони представляють. У випадку з УПЦ (МП) лобісти намагаються вплинути на американських політиків, щоб ті своєю чергою вплинули на українських депутатів не “забороняти” РПЦ в Україні.

  У США діяльність лобістів регулюється законом і є законною. Лобізм узаконений в США ще у середині минулого століття. Лобісти повинні реєструватися і звітувати про свою діяльність перед урядовими органами. Це допомагає забезпечити прозорість у впливі на законодавчий процес та уникнути конфлікту інтересів.

  Лобістська діяльність пана Берк-Вайта фінансується Вадимом Новинським, російським олігархом, який має тісні зв’язки з Кремлем і президентом України у вигнанні Віктором Януковичем. Амстердам був залучений російською компанією Yukos-Group MENATEP для захисту колишнього генерального директора Михайла Ходорковського, який зараз співпрацює з ГРУ (російська Mil Intel). Цим зв’язком пояснюється взаємодія Амстердама з Новинським, який, своєю чергою, пов’язаний з російським олігархом Малофєєвим, який  активно  бере участь в операціях ГРУ в Україні.

  Крім цього цю діяльність лобістів УПЦ (МП) фінансує депутат Артем Дмитрук. Саме він вніс заставу за соратника Павла (Лебідя) архідиякона УПЦ (МП), якого підозрюють у виправдовуванні російської агресії. 

  За словами Osint-експерта Дмитра Золотухіна, таким чином вони здійснюють проти України комплексну спеціальну розвідувально-підривну операцію впливу, мета якої полягає у дискредитації верховного головнокомандувача та української влади. Метою послуг є заблокувати законопроєкт 8371, який має розглядати Верховна Рада України.

  У своїй декларації про реєстрацію іноземного агента (FARA), поданій до Міністерства юстиції США, лобіст заявив, що представляє інтереси «Російської православної церкви в Україні». Минулого року він отримав 7000 доларів за поширення наративів про те, що в Україні нібито переслідують УПЦ (МП). 

  Є три релігійні обʼєднання, які містять у своїй назві «Українська Православна Церква»:

  Православна Церква України (ПЦУ) на чолі з митрополитом Епіфанієм (Думенком), зареєстрована як «Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)».

  Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом, також називається Російська Православна Церква в Україні) (УПЦ МП), яку очолює митрополит Онуфрій (Березовський).

  Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) на чолі з почесним патріархом Філаретом (Денисенком), яка де-юре є частиною ПЦУ, але продовжує діяти окремо практично без парафій.

  У цій же декларації Вільям Берк-Уайт вказав протирічиву інформацію, що не відповідає дійсності. Він вказав адресу  організації, інтереси якої він представляє – “Київ, бульвар Тараса Шевченка, 20”. Це ще більше насторожує, адже за цією адресою знаходиться Володимирський собор, який є кафедральним собором почесного патріарха Філарета – лідера УПЦ КП.

  Вільям Берк-Уайт не відповів на прохання прокоментувати цю невідповідність. Його роботодавець, адвокат Роберт Амстердам, спочатку погодився на інтерв’ю, але пізніше відмовився, посилаючись на «завантажений графік», попри надання коментарів та інтерв’ю іншим журналістам.

  Що світить лобістам, які вказують фіктивні, або помилкові дані?

  Якщо виявиться, що лобісти УПЦ (МП) вказали фіктивні, або помилкові дані, їм може грозити ряд наслідків, які можуть серйозно вплинути на їхню репутацію і статус у політичному середовищі:

  Втрата довіри: Передача фіктивних або помилкових даних може призвести до втрати довіри з боку політиків, чиновників та громадськості, що може ускладнити подальшу роботу лобістів.

  Юридична відповідальність: Якщо виявиться, що лобіст надав фіктивні або помилкові дані з метою обману це може призвести до порушення законодавства про лобіювання і навіть притягнення до відповідальності. Лобісти можуть втратити ліцензію на свою діяльність.

  Втрата доступу: Урядові органи можуть припинити співпрацю з лобістами УПЦ (МП) або обмежити їхній доступ до політичних процесів внаслідок виявлених неправомірних дій. Як наслідок, лобісти  не матимуть ніякої сили і не зможуть лобіювати інтереси УПЦ (МП).

  Зміна репутації: Фіктивні або помилкові дані можуть стати об’єктом громадської критики і медійного викриття, що може пошкодити репутацію як самого лобіста, так і представників УПЦ (МП), яких він представляє.

  Реакція УПЦ КП на “прописку” у Володимирському соборі

  Офіс почесного Філарета висловив здивування та заперечив будь-яку інформацію про використання адреси їхнього собору американським лобістом в інтересах УПЦ (МП). Відповідальний за зв’язки зі ЗМІ отець Олександр Шмургигін підкреслив, що ні до нього, ні до настоятеля собору американський лобіст не звертався.

  «У Володимирському соборі служить тільки наша громада Української православної церкви Київського патріархату, тільки патріарх Філарет. Російська православна церква в Україні не має жодного стосунку до нашого собору», – наголошує отець Олександр Шмуригін. «Схоже на якусь провокацію», – додав священик.

  Виходить, що лобісти РПЦ в Україні або діють поза нормами, або вводять в оману вірян і чиновників щодо того, яку церкву він представляє. Якщо виявиться, що вони вказали неправдиві дані, тоді лобісти УПЦ (МП) можуть втратити вплив на американських політиків. Щобільше це може мати зворотний процес і вийде, що проросійський нардеп Вадім Новинський потратив гроші на вітер.

  Висновки

  У світлі виявленої невідповідності у декларації лобіста Вільяма Берк-Уайта стає очевидним, що відносини між УПЦ (МП) та їхніми американськими лобістами можуть бути не тільки незаконними, але й маніпулятивними. Вказана неправдива інформація може вплинути на довіру американської громадськості до дій УПЦ (МП) та її представників, а також на відносини між Україною та США.

  Варто відзначити, що такі дії можуть також мати серйозні наслідки для самої УПЦ (МП) та її статусу в Україні. Це може також послужити поштовхом для подальшого розслідування та встановлення дійсних мотивів та зв’язків між російськими інтересами та лобістами, що діють в США. Такий рід діяльності може порушувати суверенітет та безпеку України та діяти в інтересах і цілях окупаційних сил, зокрема Кремля.

  Нагадаємо, що народний депутат Олександр Аліксійчук (“Слуга народу”) наголошує, що Верховна Рада має підтримати ініціативу про заборону РПЦ в лютому, до другої річниці повномасштабного вторгнення. 

  Найсвіжіше

  Популярне