Середа, 11 Вересня, 2024
Бiльше

    На Тернопільщині реєстратор незаконно передав право власності на монаші келії УПЦ МП в Кременці

    На Тернопільщині будуть судити державного реєстратора за незаконну перереєстрацію у власність релігійної громади УПЦ (МП) історичного релігійного комплексу в місті Кременець, до складу якого входять Свято-Миколаївський собор та монастирські келії.

    Про це повідомляє zaxid.net.

    Правоохоронці встановили, що державний реєстратор проживає в одній із громад Кременецького району. До нього на весні 2020 року звернулися представники УПЦ МП з проханням перереєструвати споруди, які є на території релігійного комплексу, а саме монастирські келії з навчальними кімнатами. Ці приміщення також належать до пам’ятки архітектури національного значення. Чоловік погодився, і в квітні 2020 року здійснив незаконну перереєстрацію.

    «За даними слідства, державний реєстратор однієї з громад Кременеччини, не маючи відповідних документів, які надавали право на вчинення реєстраційної дії, умисно здійснив несанкціоновану зміну інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», – повідомили в прокуратурі Тернопільщини у вівторок, 24 жовтня.

    Реєстратор змінив власника нерухомого майна з Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника на релігійну громаду УПЦ МП. Таким чином, об’єкт нерухомого майна площею 556, 3 м² по вул. Шевченка, 55 у м. Кременець незаконно перейшов у власність представників спільноти Свято-Миколаївського собору Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ МП.

    Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо державного реєстратора за ч. 1 ст. 362 КК України (Несанкціоновані зміна інформації, даних, вчинені особою, яка має право доступу до неї). Чоловіку загрожує штраф до 68 тис. грн або виправні роботи на строк до двох років.

    Раніше Господарський суд Тернопільської області зобов’язав УПЦ МП повернути Миколаївський собор у Кременці державному заповіднику. Безоплатна оренда храму з келіями парафією УПЦ МП завершилася ще в лютому 2023 року. Однак після того релігійна громада продовжила користуватися майном заповідника без офіційних дозволів. Додамо, що громада УПЦ МП користувалася Миколаївським собором 191 рік.

    Довідка. Миколаївський собор у Кременці був заснований 1606 року луцьким біскупом (латинським єпископом) Марціном Шишковським при дерев’яному парафіяльному костелі Успіння Діви Марії. У першій половині XVII ст. францисканці змурували новий костел і двоповерховий чернечий корпус.

    Нагадаємо, мінкульт відповів, яка доля священників та майна УПЦ МП після її заборони. Також в УПЦ (МП) жаліються, що їх не допустили до зустрічі ВРЦіРО із Шмигалем.

    Найсвіжіше

    Популярне