Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Перейшли до ПЦУ: у Луцькому районі біля храму невідомі зірвали прапор

  У селі Борочиче Мар’янівської громади Луцького району невідомі зірвали прапор Волинської області біля храму Святого пророка Іллі. Це трапилося у четвер, 5 жовтня.

  Про це повідомив настоятель місцевої парафії Пророка Іллі, священник Андрій Андрусик, пишуть ВСН та Волинська єпархія ПЦУ.

  «На території храму святого пророка Іллі був підло зірваний прапор Волинської області, фото доказ прикріпляю. В такий складний час для нашої країни, зовсім не вкладається в голові, де ще знаходяться люди, які спроможні на такі вчинки. Поки одні люди трудяться для розвитку громади та храму, інші думають як нашкодити», – повідомили у дописі.

  «Вчора біля нашого храму зірвали прапор Волині, ми викликали поліцію та написали відповідно заяву», – сказав душпастир інформаційній службі єпархії.

  Ще у 2020 році громада пророка Іллі отримала копію Томоса – документ, що засвідчував зречення борочиченської церкви від зверхності московського патріархату. У 2022 році духовний наставник релігійної громади села Борочиче отець Юрій Зарафутдінов оголосив про перехід у ПЦУ, але за кілька днів передумав і змінив рішення. Врешті, священник пішов на фронт, так і не підтримавши своїх вірян.

  Тож у травні 2023 р. парафія остаточно полишила МП, возз’єднавшись із Православною церквою України. У червні відслужили перше богослужіння українською мовою – акафіст, який очолив о. Андрій Сидор. До слова, 15 червня 1989 р. місцеві селяни одні з перших в Україні вивісили Державний прапор на найвищому місці Борочич.

  Найсвіжіше

  Популярне