Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  Вселенський патріарх Варфоломій закликав до миру та єдності під час візиту до Фінляндії

  Гельсінкі, Фінляндія, 11 вересня 2023 року – Вселенський Патріарх Варфоломій закликав до миру та єдності під час візиту до Фінляндії, який розпочався в п’ятницю, 8 вересня.

  Патріарх Варфоломій, прибув до Фінляндії з нагоди 100-річчя автономії Фінляндської Православної Церкви, повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на fosfanariou.gr

  У своїй ключовій промові на міжрелігійному сніданку в Гельсінкі в понеділок, 11 вересня, патріарх Варфоломій закликав до миру та єдності в умовах, коли світ стикається з війною та іншими кризами.

  “Разом ми прагнемо боротися з упередженнями, особливо антисемітизмом, пропагувати толерантність і працювати над створенням світу, де гармонія переважає розбрат.” – сказав він.

  «Чесний міжконфесійний діалог сприяє розвитку взаємної довіри та просуванню миру та примирення. Церква прагне, щоб «мир з висоти» відчутніше відчувався на землі. Справжній мир досягається не силою зброї, а лише любов’ю, яка «свого не шукає» (1 Кор. 13,5). Олію віри слід використовувати для того, щоб заспокоїти й зцілити рани інших, а не для того, щоб відновити новий вогонь ненависті».  

  Патріарх Варфоломій також закликав до захисту навколишнього середовища: «Працюючи разом над захистом природного середовища, закликаючи до змін і трансформацій у всіх наших спільнотах і суспільстві в цілому, ми надсилаємо послання миру та відзначаємо наше різноманіття, зберігаючи Божий дар нам, цю прекрасну, але зранену планету».

  «Як релігійні лідери, ми повинні будувати мости, шукати правду та підтримувати діалог. Протягом усього мого перебування на посаді Вселенського Патріарха я цінував ці принципи не лише для себе, але також для нашої Церкви та світу загалом.», – підсумував патріарх 

  Візит патріарха Варфоломія до Фінляндії є важливим кроком для зміцнення міжрелігійного діалогу в країні. Він також є нагадуванням про важливість миру та єдності в світі, який все частіше стає розділеним.

  Нагадаємо, раніше Вселенський патріарх вшанував 100-річчя автономії Православної Церкви Фінляндії. Також патріарх Варфоломій категорично заперечив можливість «перегляду» надання автокефалії Церкві України.

  Найсвіжіше

  Популярне