П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Варфоломій категорично заперечив можливість «перегляду» надання автокефалії Церкві України

  З нагоди святкування Індикту (церковного новоліття) після богослужіння відбулася зустріч в Тронній залі Патріархії. У зустрічі взяли участь Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій, Його Блаженство Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, ієрархи, а також дипломати Греції та представники керівництва Міжпарламентської асамблеї православ’я, зокрема Президент МАП депутат Сейму Польщі Євген Чиквін.

  Про це пише пресслужба ПЦУ.

  У своїй промові Вселенський Патріарх Варфоломій торкнувся ініціатив та зусиль Вселенського Патріархату щодо зміцнення єдності та співпраці автокефальних Православних Церков, плодом чого стало скликання Святого і Великого Собору Православної Церкви на Криті у 2016 році.

  «На жаль, це прагнення єдності та співпраці були зруйновані в останні роки новою еклезіологією, яка приходить з півночі, і новим богослів’ям, богослів’ям війни – зазначив Патріарх. – Саме такого богослів’я почала навчати Церква-сестра Росії, намагаючись виправдати невиправдану, нечестиву, неспровоковану, диявольську війну проти суверенної та незалежної країни – України.

  Ось уже майже два роки ми спостерігаємо трагедію. Не лише у відносинах двох Православних Церков, але й у центрі Європи ми спостерігаємо щоденне кровопролиття. У цій війні загинули сотні тисяч людей. Повторюю, це трагедія. Це, звичайно, також впливає на відносини відповідних Православних Церков-сестер.

  Розрив сопричастя Російської Церкви зі Вселенським Патріархатом є неприйнятним і невиправданим. Не можна мати Божественну Євхаристію як інструмент для тиску та примушування інших Церков йти в ногу з цією новою еклезіологією. Постраждалим від цього є брат Митрополит Київський і всієї України. Він бачить, як його паства зазнає нищення, як знищуються міста й села, храми, школи й лікарні рівняються із землею…»

  Далі Всесвятійший Патріарх продовжив: «Ми зі свого боку робимо те, що вважаємо за правильне. Нас спонукають і запрошують різні Церкви-сестри, щоби Вселенський Патріархат знову скликав Всеправославне зібрання чи Синаксис православних Предстоятелів, щоб розглянути українське церковне питання. І наш Патріархат відхиляє ці пропозиції. Бо ми не маємо наміру передавати на розсуд інших Церков Канонічний акт, звершений нашим Патріархатом.

  Я кажу Канонічний акт, тому що надання автокефалії Церкві України з її 44 мільйонами людей було в рамках прав і обов’язку служіння Вселенського Патріархату.
  За виключенням давніх Патріархатів Сходу всі нові Православні Церкви, починаючи з Церкви Російської, отримали автокефалію від Константинополя. То чому Україна не мала її отримати? У цьому суть, дуже проста і дуже зрозуміла. Отже, ми не будемо скликати ні Всеправославний Собор, ні Собор Предстоятелів, тому що ми не маємо наміру піддавати рішення та ініціативи Вселенського Патріархату суду нової еклезіології» – підкреслив Його Всесвятість Патріарх Варфоломій.

  Найсвіжіше

  Популярне