Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  Вселенський патріарх вшанував 100-річчя автономії Православної Церкви Фінляндії

  9 вересня у Гельсінкі відбулася урочиста Божественна літургія з нагоди 100-річчя автономії Православної Церкви Фінляндії. На церемонії був присутній Вселенський Патріарх Варфоломій, який виголосив промову.

  Про це інформує сайт Вселенського патріархату.

  У своїй промові Патріарх Варфоломій привітав присутніх із ювілеєм та подякував Православній Церкві Фінляндії за її служіння протягом минулого століття. Він відзначив вагомі досягнення Церкви, зокрема створення богословського факультету, семінарії та академії для мирян.

  Патріарх підкреслив відкритість та інклюзивність фінської парафії, їхню участь в екуменічному діалозі. Також він наголосив на необхідності залучення молоді до різних аспектів церковного життя.

  У відповідь митрополит Лео подякував Вселенському Патріархові за його присутність та підтримку Православної Церкви Фінляндії. Він наголосив, що слова Патріарха будуть ними взяті до уваги для подальшого розвитку церкви в наступні 100 років.

  Нагадаємо, у місті Кіль (Німеччина) почала діяти нова православна парафія Всіх Святих. Також Вселенський патріарх відвідав церкви та монастирі Греції.

  Найсвіжіше

  Популярне