Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Справу щодо співів про «матушку-русь» у Лаврі заново розглядатимуть у суді

  Справу архімандрита УПЦ (що в єдност з МП) Захарії щодо пісень про «матушку-русь» у Києво-Печерській лаврі призначили на новий розгляд в суді першої інстанції.
  Про це повідомила Київська міська прокуратура.

  Справа стосується співів про росію у Києво-Печерській лаврі у листопаді 2022 року. Тоді Анатолій Войтенко, відомий як архімандрит Захарія УПЦ (МП), провів в одному з храмів Лаври богослужіння, де прихожани виконали релігійну пісню «Богородиця»: «Звон плывет, плывет над россиею, пробуждается матушка-русь».

  Майже відразу Служба безпеки почала перевірку через відео цих співів. Спершу в УПЦ (МП) заперечували, що відео справжнє. А втім, згодом намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) визнав, що в одному з храмів обителі парафіяни співали пісню про росію.

  За його словами, парафіяни співали світську пісню, яка не має стосунку до богослужіння. Митрополит додав, що отцю Захарії, який допустив піснеспів, заборонили звершувати літургію та молебні.

  За висновком лінгвістичної експертизи слідство зазначало, що пісня «Богородиця» містить виправдовування і визнання правомірною збройної агресії рф проти України. Захарії інкримінували, що він сприяв виконанню пісні та не перешкодив йому.

  Прокуратура направила обвинувальний акт щодо Захарії до Печерського райсуду Києва. Але у квітні суд повернув його прокуророві «через недоліки обвинувачення».

  У рішенні зазначалося, що в обвинувальному акті немає повноцінного процесуального викладу формулювання обвинувачення, тож його призначення до судового розгляду суперечитиме положеннями Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

  Прокуратура не погодилася та оскаржила рішення в апеляції. Так, Київський апеляційний суд вирішив скасувати ухвалу Печерського райсуду та призначити новий розгляд в суді першої інстанції.

  Найсвіжіше

  Популярне