Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Бiльше

  У Києво-Печерській лаврі 12 споруд повернули під контроль держави

  Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” повернув під свій контроль 12 споруд, водночас монахи УПЦ (що в эдності з МП) на території Нижньої лаври продовжують користуватися житловими та культовими спорудами.

  Про це повідомив в.о. директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко в коментарі кореспонденту Укрінформу.

  Згідно з його словами, представники Київської духовної академії та семінарії УПЦ МП, які знаходились у чотирьох корпусах на території заповідника, поступово вивозять своє майно. Заплановано, що цей процес має завершитись до 10-11 вересня.

  Водночас директор наголосив, що семінарія не проходила акредитацію в Україні, тож фактично не мала статусу навчального закладу.

  “Або вона отримує цей статус і переходить під управління держави, або повинна залишити територію”, – зауважив Остапенко.

  Водночас представники УПЦ МП оскаржують у судах рішення про повернення майна заповіднику. Раніше госсуд зобов’язав монастир усунути перешкоди для користування майном.

  Найсвіжіше

  Популярне