Неділя, 14 Липня, 2024
Бiльше

  СБУ повідомила про підозру священнику УПЦ (МП), який заперечував збройну агресію росії

  Служба безпеки спільно з Національною поліцією зібрала доказову базу щодо настоятеля церкви Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП), який розпалював релігійну ненависть. За даними слідства, клірик масово поширював прокремлівські листівки і брошури серед священників та прихожан релігійної громади Житомирщини.

  У ворожих «агітках», які поширював священник УПЦ (МП), війна в Україні описувалась як «внутрішній громадянський конфлікт». Також в листівках заперечували збройну агресію рф проти України, повідомляє сайт СБУ.

  Крім того, «тексти» друкованої продукції ображали релігійні почуття українців, принижували погляди вірян інших конфесій та формували ворожі настрої до них.

  На підставі зібраних доказів настоятелю храму повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної та релігійної ворожнечі, приниження національної честі, гідності та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, вчинених службовою особою та за попередньою змовою групою осіб).

  Встановлено, що клірик розповсюджував ворожу наочність за вказівкою свого митрополита УПЦ (МП), якому СБУ вже повідомила про підозру у злочинах проти України. Ймовірно йдеться про митрополита Вісаріона (Стретовича). Він також переслідував духовенство на Житомирщині, яке долучалось до ПЦУ.

  Співробітники Служби безпеки виявили проросійські агітаційні матеріали під час безпекових заходів навесні 2022 року та обшуків на території місцевої єпархії УПЦ (МП) у червні цього року.

  Архівне фото

  Проведені експертизи підтвердили, що вилучена продукція містить провокативні висловлювання щодо священників, вірян та прибічників інших конфесій.

  Також зміст деяких листівок популяризував кремлівський «погляд» на історію Української державності.

  Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

  Архівне фото

  Найсвіжіше

  Популярне