Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  Архієпископ Албанії підтримав ще одного митрополита УПЦ (МП)

  11 серпня Ахієпископ Тиранський і всієї Албанії Анастасій надіслав лист підтримки митрополиту УПЦ (МП) Павлу (Лебедю). Своє послання, написане англійською мовою, 93-літній ієрарх передав митрополитом Онуфрієм. Про це повідомляє сайт Києво-Печерського монастиря у складі УПЦ (МП).

  Судячи із повного тексту, сам лист за змістом повністю ідентичний іншому, надісланому митрополиту в Тульчині Іонафану. Єдина різниця між двома посланнями у імені отримувача. Відомого любов’ю до надмірної розкоші митрополита Павла Анастасій відповідно також порівнює із “новомучениками” й обіцяє у міру можливостей “свідчити про звірства проти благочестивого духовенства, набожних людей та відомих святинь”.

  Позиція архієпископа Анастасія

  Архієпископ Албанський Анастасій та патріарх Московський Кіріл (Гундяєв) у Москві, грудень 2017; Фото: Відділ зовнішніх церковних зв’язків РПЦ

  Архієпископ Анастасій (Яннулатос) є етнічним греком та духовним лідером православної меншості у переважно мусульманській Албанії. Із самого початку надання автокефалії ПЦУ він виступив категорично проти. У своїх листах на Фанар заявляв, що не визнає хіротонії українських архієреїв законними. Під час вторгнення РПЦ на канонічну територію Александрійського патріархату Анастасій звинуватив жертву. Очільник Церкви Албанії писав, що вважає вторгнення наслідком визнання ПЦУ.

  На початку російського вторгнення предстоятель АПЦ не став прямо називати агресора у своєму посланні. Замість цього ієрарх просто написав, що “виступає проти будь-якого насильства, в тому числі й в Україні”. Після публічної критики з боку грецького духовенства аж у травні 2022 він спробував виправдатись та заявив, що не був зобов’язаний називати Росію агресором у посланні, адже нібито робив це потім у проповідях. Разом із тим перша проповідь, на яку посилається Анастасій, була виголошена лише через 15 днів після послання, а саме послання зроблене на шостий день після вторгнення. До того ж немає жодних відеопідтверджень, що архієпископ згадував у ній про Росію.

  Разом з тим, на відміну від Єрусалимського чи Сербського патріархів, Анастасій ніколи принаймні публічно не дякував ні РПЦ, ні російському уряду за фінансову допомогу.

  Нагадаємо, Архієпископ Албанський підтримав засудженого за заперечення війни митрополита УПЦ (МП).

  Повний текст листа:

  Найсвіжіше

  Популярне