Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  В Києво-Печерській лаврі забарикадувалися сторонні особи, – заповідник

  На території Києво-Печерської лаври в кількох приміщеннях забарикадувалися сторонні особи.

  Про це повідомив виконувач обов’язків гендиректора заповідника Максим Остапенко, передає Главком.

  За його словами, станом на сьогодні, 11 серпня, щонайменше у трьох будівлях на території лаври перебувають сторонні особи, які не є ані ченцями, ані вірянами. З допомогою правоохоронців адміністрація хоче припинити їхнє перебування на території заповідника.

  «Мова йде про те, що в приміщеннях, які не використовуються для релігійних потреб (готелі, об’єкти харчування, торговельні точки, виробничі об’єкти), продовжують знаходитися невідомі особи – не ченці монастиря, які не є членами релігійної громади монастиря. Щонайменше у трьох об’єктах вони забарикадувалися, ми сподіваємося, що з часом поліція повністю відновить користування цими об’єктами», – розповів він.

  Доступ до Нижньої лаври для відвідувачів, уточнив Остапенко, буде відкритий тоді, коли об’єкти повністю будуть повернуті у користування заповідника.

  Остапенко додав, що такі дії є системною тактикою провокаторів, які перешкоджають процесу повернення майна лаври державі. Тож зараз заповідник за сприяння правоохоронців хоче «повністю припинити перебування там сторонніх осіб і державні об’єкти повернути в користування заповідника».

  Доступ же для монахів, ченців і персоналу лаври повністю відкритий.

  Нагадаємо, що Українська православна церква Московського Патріархату зобов’язана повернути заповіднику Києво-Печерській лаврі майно Нижньої лаври. Таке рішення ухвалив суд.

  Найсвіжіше

  Популярне