Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  На Хмельниччині єпископи ПЦУ та УПЦ (МП) у спільній заяві засудили війну РФ проти України

  Очільники єпархій Православної Церкви України та УПЦ (в єдності з МП) на Хмельниччині прийняли спільне звернення, в якому висловили сподівання на міжконфесійний діалог. Також вони засудили війну Росії проти України та її підтримку з боку Російської православної церкви.

  Про це у Фейсбуці повідомила Хмельницька ОВА.

  «Після попереднього обговорення під час робочої зустрічі з керівництвом Хмельницької ОВА та правоохоронних органів області, що відбулася 14 липня цього року, керівники православних релігійних об’єднань області, а саме: керуючі Кам’янець-Подільською єпархією УПЦ митрополит Феодор, Шепетівською єпархією УПЦ митрополит Євсевій, Хмельницькою єпархією УПЦ архієпископ Віктор та Хмельницькою єпархією ПЦУ єпископ Павло прийняли спільне звернення до духовенства, вірних та чернецтва Подільського краю. У своєму зверненні архієреї засудили збройну агресію Російської Федерації проти України та її підтримку патріархом РПЦ Кирилом», – йдеться у повідомленні.

  У зверненні зазначається, що попираючи усі духовні та людські закони Російська Федерація розпочала кровопролитну, жорстоку війну проти українського народу, віроломно вдершись на територію суверенної держави. Архієреї наголошують, що особливим болем для них є те, що війну підтримав патріарх РПЦ Кирило, спекулюючи концепцією так званого «руского міра».

  Керівники релігійних організацій висловили у зверненні сподівання на подальший діалог, спрямований на «єднання у Христі всіх православних України». При цьому такий діалог не має допускати ультиматумів.

  Нагадаємо, у Хмельницькому в храмі, який нещодавно перейшов до ПЦУ, освятили військові стяги Сил спецоперацій. Також у СБУ прокоментували внесення застави за митрополита УПЦ (МП) Павла.

  Найсвіжіше

  Популярне