П’ятниця, 29 Вересня, 2023
Бiльше

  Відбулось засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій

  18 липня у Києві відбулось засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Його очолив єпископ Української Лютеранської Церкви Вʼячеслав Горпинчук, який є чинним головуючим ВРЦіРО на піврічний період.

  Як зазначається на сайті Ради, на засіданні, в якому також взяв участь голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, обговорили питання вдосконалення капеланської служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях. Крім цього, представники конфесій увійдуть до складу урядової робочої групи, які працюватиме над законопроєктом про альтернативну (невійськову) службу під час воєнного стану.

  Учасники засідання обговорили розвиток взаємодії з виконавчою владою щодо протидії російській агресії, в тому числі з питань духовної реінтеграції звільнених територій та душпастирської опіки українських громадян, які пережили російську окупацію. Глави і повноважні представники конфесій також ознайомилися з інформацією про актуальні законодавчі ініціативи з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, яку надав Віктор Єленський

  «Окрему увагу релігійні діячі приділили суспільним ризикам в контексті ухваленого у першому читанні урядового проєкту закону № 7457 про “легалізацію медичного канабісу”. Рада Церков вирішила розвивати діалог з парламентом загалом і профільними комітетами, щоб позиція релігійної спільноти стала більш зрозумілою для народних депутатів України.», – йдеться у повідомленні організації

  Учасники засідання заслухали інформацію щодо можливості співпраці ВРЦіРО з Конференцією Європейських Церков. Йшлося про можливе фінансування відновлення релігійних обʼєктів, знищених і пошкоджених унаслідок російських атак. Крім цього, релігійні діячі розглянули можливість адвокаційної поїздки делегації Всеукраїнської Ради Церков до США.

  Також, за повідомленням сайту, на засіданні домовились продовжити традицію проведення урочистих заходів із благословення народу України у Софійському соборі Києва з нагоди річниці відновлення незалежності. ВРЦіРО звернулася до керівництва держави щодо організації урочистості на найвищому рівні.

  Наприкінці засідання його учасники обговорили участь в діяльності Ради Духовного управління АР Крим. Крім цього, Рада Церков вирішила подовжити термін головування єпископа Української Лютеранської Церкви Вʼячеслава Горпинчука до 1 вересня 2023 року.

  Варто нагадати, що Всеукраїнська Рада Церков недавно виступила проти законопроєкту про легалізацію медичного канабісу.

  Найсвіжіше

  Популярне