Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  Чи може Z-патріарх РПЦ Кіріл, об’єктивно оцінювати ситуацію в Україні? – аналітика ДФУ

  Патріарх Кіріл у своїй заяві звинуватив українську владу в утисках вірян Української Православної Церкви (Московського патріархату).

  „Українська влада розпочала силові акції, спрямовані на остаточне вигнання віруючих Української Православної Церкви з Києво-Печерської лаври. Насильство застосовується, у тому числі, щодо мирних громадян, які прийшли до стін монастиря, щоб захистити своє право молитися в дорогих їхніх серцях обителі“, – йдеться в заяві Гундяя, опублікованій на офіційному сайті РПЦ.

  Очільник Московського патріархату каже, що „здійснюється терор проти віруючих“ і порівняв це із атеїстичними гоніннями.

  Таким чином, патріарх РПЦ бреше і застосовує маніпуляції і спотворення фактів. Чому так? Про це пояснює Духовний Фронт України.

  Патріарх Кіріл заявив про застосування сили і насильства щодо мирних громадян у Києво-Печерській лаврі. Однак жодних доказів застосування сили і насильства він не надав. Щобільше, ніхто силою з лаври людей не виганяє. Навпаки, УПЦ (МП) намагається перешкоджати комісії, яка опечатує приміщення, через що відбуваються сутички і може скластись „картинка“ для росЗМІ про „вигнання“.

  Московський патріарх порівняв ситуацію навколо лаври з антицерковними гоніннями за радянських часів, хоча це непорівнянні речі. Тоді церкву забороняли, як явище. А зараз йдеться про розірвання договору оренди з УПЦ (МП) на монастир, а не про заборону молитись і сповідувати Бога. Вірити в Бога вірянам і священникам УПЦ (МП) ніхто не забороняє. Є незадоволення тим фактом, що УПЦ (МП) не відділилась від Російської Православної Церкви.

  Кіріл (Гундяєв) також стверджує, що українська влада оголосила Церкву ворогом держави і здійснює терор проти вірян. Це не відповідає дійсності. УПЦ (МП) відкриває нові парафії, продовжує звершувати богослужіння у всіх місцях де є її парафії й там, де держава не розірвала з ними договори на оренду. Негативне ставлення держави до УПЦ (МП) не можна назвати терором – це відповідь на збереження зв’язків УПЦ (МП) із Москвою.

  Ці слова очільника РПЦ містять пропагандистські узагальнення, які не підтверджуються належними фактами. Твердження про „насильство“, „безбожні гоніння“ і „терор“ без доказів виглядають як спроба маніпулювати емоціями і створити спотворене уявлення про ситуацію. Не кажучи вже про те, що Кіріл захищає російських загарбників і благословляє їх вбивати українців.

  Загалом патріарх Кіріл у своїй заяві намагається представити ситуацію як утиск вірян і гоніння на УПЦ (МП), що є маніпулятивним і вводить в оману. Мабуть, його мета – чинити тиск на українську владу і лобіювати інтереси РПЦ в Україні, поглиблювати розкол, використовуючи для цього розпалені емоції навколо релігійних питань. Нагадаємо, що за словами архімандрита Кирила Говоруна, РПЦ намагається зберегти розділення ПЦУ і УПЦ (МП) і активно над цим працює.

  Тож заява Гундяя виглядає як спроба використати ситуацію в Києво-Печерській лаврі для просування інтересів Кремля і зміцнення впливу Російської Православної Церкви. Вона містить безліч необґрунтованих тверджень, емоційних узагальнень і політичних натяків.

  Патріарх РПЦ Кіріл є прихильником російської агресії проти України, яка порушила міжнародне право і загрожує світовому миру. Він неодноразово висловлювався на підтримку російських окупаційних військ, яким він надавав своє благословення. За це його визнали міжнародним злочинцем і санкціонували низка країн.

  Його слова про Україну і Церкву в Україні не можуть мати жодної цінності, адже вони сповнені брехні, ненависті і пропаганди. Гундяєв не може об’єктивно оцінювати ситуацію в Україні, адже він є зацікавленою стороною і ворогом української державності і церковної незалежності.

  Слова одного із головних ідеологів російської агресії щодо України не можуть бути об’єктивними, правдивими, особливо коли йдеться про Україну і Церкву в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне