Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Перший у списку. Чехія запровадила санкції проти патріарха РПЦ Кіріла (Гундяєва)

  У середу, 26 квітня, Чехія запровадила санкції проти патріарха Російської православної церкви Кіріла (Гундяєва).

  Про це йдеться у рішенні уряду Чехії, про яке пише České noviny.

  Чехія внесла першу людину у свій національний список санкцій, ним став патріарх Кіріл. Його звинувачують у підтримці агресії РФ проти України.

  Йому заборонено в’їзд до Чехії, будь-які фінансові операції через чеські структури і має відбутися заморозка будь-яких його активів у країні.

  “Включення до національного санкційного списку стало можливим завдяки так званому “акту Магнітського”, який набув чинності в січні”, – пише видання.

  Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський заявив, що для включення будь-якого суб’єкта до списку санкцій умовою є ретельно задокументована діяльність, яка порушує або загрожує територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності.

  Згідно з документом МЗС Чехії, патріарх Кіріл є давнім союзником російського диктатора Путіна та своїми діями активно підтримує російську агресію в Україні. Він використовує своє важливе становище глави РПЦ та своїми проповідями та публічними виступами дає релігійне виправдання та пояснення російської агресії.

  • Раніше Канада запровадила санкції проти Кіріліа, російських пропагандистів та медіа і Велика Британія оголосила санкції проти Гундяєва, пособників путіна та російських полковників.
  • У лютому газета Sonntags Zeitung писала, що в 1970-х роках глава РПЦ патріарх Кіріл  шпигував у Швейцарії для КДБ.

  Найсвіжіше

  Популярне